Złote zęby znowu w modzie?

dentysta Pruszków WołominJuż w starożytności protezy na złotych płytkach były symbolem wysokiego statusu. W późniejszych czasach również - posiadał je Ludwik XV, dużą popularnością cieszyły się w krajach socjalistycznych, a dziś znów robią furorę wśród gwiazd na Zachodzie. Złote zęby – to o nich mowa. Czy to dobre rozwiązanie?

Złoto dobre dla zębów

Odstawiając na chwilę na bok kwestie estetyczne, warto zauważyć, że złoto jest kruszcem bardzo dobrze tolerowanym przez ludzki organizm. Do tego świetnie sprawdza się w stomatologii – każdy dentysta przyznać musi, że złoto bardzo łatwo można kształtować, jest mocne i wytrzymuje nacisk szczęki, a do tego korozja jest mu niestraszna. Jest to zatem materiał, który z powodzeniem zastosować można w leczeniu protetycznym. Nanocząsteczki złota mają właściwości bakteriobójcze – oprócz protetyki znajdują one również zastosowanie w endodoncji, np. w leczeniu kanałowym.

Kto decyduje się na złoty uśmiech?

Ozłocenie swojego uśmiechu jest aktualnie dość popularnym zabiegiem w zachodnim showbiznesie. Z tego rozwiązania skorzystali między innymi Madonna, Justin Bieber i Rihanna. W polskich gabinetach stomatologicznych pacjenci nie są fanami złotych zębów, ale nie mają nic przeciwko kiedy złoto wykorzystywane jest w sposób niewidoczny, np. w złotych koronach teleskopowych.

W gabinetach stomatologicznych w Pruszkowie i Wołominie nasi dentyści stosują najwyższej jakości materiały, które wyglądają naturalnie, a przede wszystkim umożliwiają normalne funkcjonowanie. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty.

Szybki kontakt