naglowek

STOMSTOLOGIA DZIECIĘCA PRUSZKÓW

Mali pacjenci wymagają nieco więcej uwagi i należy się o nich odpowiednio zatroszczyć. Jest tak dlatego, ponieważ to właśnie od najmłodszych lat dentysta kształtuje u dziecka to, jakie później będzie ono miało do niego podejście. Bardzo zależy nam na tym, aby nasz gabinet w Pruszkowie, był odbierany przez dzieci przyjaźnie, dlatego najmłodszych pacjentów traktujemy w wyjątkowy sposób. Dzięki takiemu podejściu, dzieci w przyszłości nie będą odczuwały strachu przed wizytą u stomatologa i lepiej zadbają o to, aby ich zęby były zdrowe.

Gdy dziecko odbywa wizytę u stomatologa, ważnym elementem jest stworzenie dla niego odpowiedniej atmosfery. Tym sposobem, w małym pacjencie zostanie wzbudzona ciekawość i większe zainteresowanie zabiegiem, co ma na celu stworzyć przyjemne skojarzenia z gabinetem dentystycznym. Gabinety takie, jak nasz są dostosowane do najmłodszych odwiedzających. Odpowiednie wyposażenie, jak np. gaz rozweselający dla najbardziej nerwowych pacjentów, to klucz do sukcesu. Będzie to miało działanie uspokajające i sprawi, że dalsze leczenie odbędzie się bez żadnych problemów. Bardzo ważne są również odpowiednie dekoracje oraz rekwizyty, które sprawią, że dziecko będzie chętnie wracać do takiego miejsca. Podczas trwania zabiegu, możliwe jest też zastosowanie kolorowych wypełnień, które z pewnością ucieszą dzieci. Na koniec wizyty, wszyscy dzielni pacjenci dostają też nagrody w postaci zabawek i naklejek.

Opieka stomatologiczna przeznaczona dla dzieci dotyczy dwóch obszarów, którymi są: profilaktyka oraz stomatologia zachowawcza.

Stomatologia dziecięca – profilaktyka

Zadbanie o to, aby nie pojawiła się próchnica, choroby przyzębia czy też inne nieprawidłowości występujące w jamie ustnej, to coś niezwykle ważnego. Do zabiegów profilaktycznych w tej dziedzinie stomatologii zalicza się:

    •  

Lakowanie – polega ono na uszczelnianiu naturalnych bruzd w szkliwie. Taki zabieg przeprowadzać można już od 6 roku życia dziecka, gdy dojdzie do pełnego wyrżnięcia się „szóstek”.

    •  

Fluoryzacja – czyli innymi słowy lakierowanie zębów preparatami fluorowymi. Ich zadania to: wzmacnianie szkliwa oraz podniesienie jego odporności. Działają przeciwbakteryjnie i chronią przed próchnicą oraz uszkodzeniami mechanicznymi.

Na ortodoncję składa się wiele metod leczenia. Jeśli chodzi o najmłodszych pacjentów, najczęściej stosowane są aparaty ruchome. Starsze dzieci mają możliwość skorzystania z aparatów stałych, aparatów elastycznych, częściowych aparatów stałych. Możliwe są również inne rozwiązania, dostosowane do indywidualnych potrzeb pacjenta.

Warto mieć na uwadze, iż z leczenia ortodontycznego mogą korzystać także osoby dorosłe. Jest to możliwe dzięki najnowszym technikom ortodontycznym. Jeśli istnieje taka potrzeba, dobrym posunięciem jest wybranie się na konsultację ortodontyczną. Wiek nie ma na to wpływu.

Stomatologia dziecięca – zachowawcza

Stomatologia zachowawcza dotyczy leczenia zębów zaatakowanych przez próchnicę, która jest głównym źródłem wszelkich dolegliwości bólowych. Jeżeli nie zostanie wyleczona, może dość do utraty zębów. Zabiegami obejmującymi stomatologię zachowawczą są: wykonywanie plomb (u dzieci możliwe jest wykorzystanie kolorowych plomb Twinky Star) oraz leczenie kanałowe (gdy nastała silna infekcja zębów).

Wołomin – wizyty u dentysty od najmłodszych lat

Istotną kwestią jest to, aby dzieci były przygotowywane do wizyt stomatologicznych od najmłodszych lat. Tym sposobem będą mogły oswoić się z gabinetem dentystycznym, w efekcie czego, codzienne dbanie o zęby stanie się dla nich czymś normalnym. Bardzo ważna jest też profilaktyka stomatologiczna. Zachęcamy więc bardzo serdecznie rodziców, by odwiedzali systematycznie nasz gabinet w Pruszkowie, w towarzystwie swoich pociech. Zapraszamy.