naglowek

STOMATOLOGIA ESTETYCZNA WOŁOMIN

Mianem stomatologii estetycznej określa się zabiegi, których zadaniem jest poprawa wyglądu uśmiechu u pacjenta. Można więc zaliczyć do niej takie czynności jak:

 • profesjonalne wybielanie zębów,

 • piaskowanie,

 • lakowanie,

 • korekta kształtu i ustawienia zęba (zabiegi z zakresu ortodoncji),

 • uzupełnienie braków w uzębieniu (np. zakładanie licówek lub koron ceramicznych).

Wołomin: zabiegi z zakresu stomatologii estetycznej

Pacjenci dla poprawy wyglądu zębów bardzo często decydują się na wybielanie, czyli nieinwazyjne rozjaśnianie zębów. Do popularnych metod wybielania, którym można się poddać pod okiem stomatologa, należą:

 • Metoda nakładkowa – wykonywana z pomocą nakładek oraz specjalistycznego żelu wybielającego. Umieszcza się go we wnętrzu nakładek, które następnie pacjent zakłada na zęby na całą noc. Cała procedura trwa od 10 do 14 dni, a dzięki niej można uzyskać zęby bielsze nawet o 6 odcieni.

 • Metoda Beyond, czyli użycie specjalistycznej lampy. W tym przypadku zabieg wykonywany jest przez stomatologa w gabinecie. Po odsłonięciu zębów za pomocą specjalnego rozwieraka, nakładana jest na nie płynna żywica (pełni funkcję ochronną) oraz żel wybielający. Następnie na zęby kierowane jest światło lampy, które aktywuje działanie żelu. Zabieg odbywa się w trzech częściach – trzy naświetlenia podczas jednej wizyty. Całość trwa około godziny, a efekty są widoczne natychmiast.

W naszym gabinecie w Wołominie oferujemy następujące zabiegi profilaktyczne:

 • Lakowanie. Zabieg polega na uszczelnianiu bruzd, które występują na zębach. Można go stosować zarówno na zębach stałych, jak i mlecznych. Lakowaniu poddaje się zęby trzonowe i przedtrzonowe. U dzieci po raz pierwszy lakowanie powinno mieć miejsce ok. 6. roku życia – gdy w pełni wyrżną się korony „szóstek”.

 • Lakierowanie. Nazywane inaczej fluoryzacją. Na zęby nakłada się specjalistyczne preparaty fluorowe, które wzmacniają i utwardzają szkliwo, chroniąc je zarówno przed próchnicą, jak i przed uszkodzeniami mechanicznymi.

 • Scaling. Zabieg polega na usunięciu kamienia nazębnego z użyciem ultradźwięków. Wykonuje się go za pomocą skalera ultradźwiękowego, który wykorzystuje zjawisko piezoelektryczne. Końcówka skalera przykładana jest do powierzchni zębów, a jej drgania sprawiają, że kamień nazębny odpada. Cały zabieg odbywa się w obecności wody – rozpylony strumień ma za zadanie chłodzić drgającą w z częstotliwością kilkudziesięciu tysięcy razy na sekundę końcówkę skalera. Co więcej, obecność wody wpływa na powstanie zjawiska kawitacji – wytworzenia działających bakteriobójczo mikropęcherzyków powietrza. Zjawisko to pozwala między innymi zwalczać choroby przyzębia.

 • Piaskowanie zębów. Jest to po prostu usuwanie osadu z powierzchni zębów. Ten prosty zabieg pozwala pozbyć się przebarwień (np. z kawy czy herbaty) i poprawić estetykę uśmiechu.

 • Polerowanie zębów. Do tego zabiegu używane są pasty diamentowe i pasty polerujące. W rezultacie usuwany jest osad nazębny, a powierzchnia szkliwa jest wyrównywana.

Lakowanie i lakierowanie

Skaling i piaskowanie

Polerowanie

Regularne poddawanie się różnorodnym zabiegom profilaktycznym pozwala zachować zdrowie zębów, ale jedynie w połączeniu z właściwą higieną jamy ustnej można zdołają one skutecznie zapobiec wielu chorobom jamy ustnej oraz zadbać o piękny, biały uśmiech. Więcej informacji na temat zabiegów profilaktycznych dostępnych w gabinecie w Wołominie, a także porady dotyczące właściwej higieny hany ustnej można uzyskać podczas wizyty u dentysty. Serdecznie zapraszamy.

Korekta zgryzu i ustawienia zębów – ortodoncja:
Wszelkie wady zgryzu oraz inne nieprawidłowości w obrębie układu zębów to problem dla pacjenta nie tylko z estetycznego, ale także zdrowotnego punktu widzenia. Jego rozwiązywaniem zajmuje się dziedzina stomatologii zwana ortodoncją. Dzięki leczeniu ortodontycznemu można osiągnąć prawidłowe ustawienie zębów, dzięki czemu poprawia się wygląd uśmiechu i samopoczucie pacjenta, a ryzyko powstania próchnicy i innych chorób zębów i dziąseł maleje. Leczenie ortodontyczne umożliwia pozbycie się wad wymowy, ma również pozytywny wpływ na funkcje oddychania, a także na takie czynności jak żucie czy połykanie. Zastosowanie odpowiedniej metody leczenia pozwala lekarzowi i pacjentowi wspólnie osiągnąć cel, jakim jest piękny i zdrowy uśmiech.

Licówki: 

Licówki to bardzo cienkie płytki porcelany lub kompozytu, które przyklejamy na przednią powierzchnię zęba w nieinwazyjny sposób. Licówka nigdy nie zmienia koloru i zachowuje połysk, dzięki czemu przez długie lata pozwala cieszyć się najpiękniejszym uśmiechem (nawet u osób palących). Licówki to szybki sposób na osiągnięcie pięknych, równych zębów w bardzo krótkim czasie możemy nimi skorygować kształt i kolor zębów, wyrównać stłoczenia lub zamknąć diastemy (przerwy między zębami).

Inne sposoby na poprawę estetyki uśmiechu to:

 • Ortodoncja – czyli eliminowanie wad zgryzu oraz nieprawidłowego ułożenia lub kształtu zębów.

 • Założenie koron ceramicznych – estetyczne uzupełnienie braków w uzębieniu.

 • Założenie licówek – poprawa kształtu, ułożenia i koloru zębów.

Zadbaj o piękno swojego uśmiechu razem ze stomatologami pracującymi w naszych gabinetach – zapraszamy do Pruszkowa oraz Wołomina.