naglowek

PROTETYKA WOŁOMIN

Zadaniem dziedziny stomatologii, jaką jest protetyka stomatologiczna, jest rekonstruowanie zębów uszkodzonych i odtwarzanie brakujących elementów uzębienia.

Braki w uzębieniu wpływają niekorzystnie nie tylko na wygląd uśmiechu, ale także na zdrowie pacjenta oraz na komfort codziennego funkcjonowania. Pojawiają się problemy z takimi czynnościami jak mówienie czy jedzenie. Nowoczesna protetyka oferuje jednak rozwiązania, które pozwalają osiągnąć zadowalający efekt estetyczny oraz umożliwiają pacjentowi normalne funkcjonowanie.

inlay-onlay-restorations
image002

Protezy, które oferujemy w naszym gabinecie w Wołomini, mogą występować w dwóch formach:

  • protezy stałe – takie jak korony, mosty, licówki, wkłady koronowe czy wkłady koronowo-korzeniowe;
  • protezy ruchome – szkieletowe, nakładowe, protezy osiadające częściowe i całkowite.

Co warto wiedzieć o poszczególnych rodzajach protez stomatologicznych?

Protezy stałe:

  • Korony – tego typu uzupełnienia zastępują zniszczone korony zębów. Osadza się je na implantach, wkładach koronowo-korzeniowych lub na własnych zębach pacjenta.
  • Mosty – dzięki nim uzupełnić można brak więcej niż jednego zęba.
  • Wkłady koronowe – wykonane z porcelany, służą do uzupełnienia ubytków w koronie zęba.
  • Wkłady koronowo-korzeniowe – stosuje się je wtedy, gdy uszkodzenie korony jest duże lub całkowite.
  • Licówki – protezy porcelanowe w postaci cienkich listków, które umieszcza się na powierzchni zęba. Dają niezwykle satysfakcjonujący efekt estetyczny – dzięki nim zęby przybierają idealny kształt i kolor, a uśmiech prezentuje się bardzo atrakcyjnie.

Protezy ruchome:

  • Protezy szkieletowe – stosowane są wtedy, gdy nie ma możliwości umieszczenia mostu protetycznego. Proteza taka składa się głównie z cienkiego szkieletu metalowego, który w żaden sposób nie przeszkadza pacjentowi w funkcjonowaniu.
  • Protezy nakładowe – protezy te opiera się na korzeniach zębów (lub gdy ich brak – na implantach) wtedy, gdy nie da się wykonać na nich wkładu koronowo-korzeniowego.
  • Protezy osiadające – stosuje się je przy całkowitej lub znacznej utracie zębów. Jest to bardzo często wykorzystywana w protetyce metoda leczenia.

Leczenie protetyczne przynosi zadowalające rezultaty, gdy jest dobrze dobrane do potrzeb pacjenta i właściwie zaplanowane. Zachęcamy więc do odwiedzania naszym gabinecie stomatologicznym w Wołominie – po konsultacjach z pewnością uda się wybrać najlepszą i najbardziej skuteczną formę leczenia. Protetyka staje się „kołem ratunkiem” dla utrzymania i przedłużenia młodego wyglądu i promiennego uśmiechu.