naglowek

PROFILAKTYKA PRUSZKÓW

Profilaktyka w stomatologii jest niezwykle ważna, ponieważ dzięki niej maleje ryzyko powstawania przebarwień i odkładania się kamienia nazębnego, zapobiega także rozwojowi próchnicy, jak i innych chorób jamy ustnej, np. chorób przyzębia. Najważniejszą formą profilaktyki jest odpowiednia higiena jamy ustnej, czyli dokładne mycie zębów, używanie nici dentystycznej i płynów do ust. Dzięki tym prostym krokom oraz systematycznym wizytom u dentysty zyskujemy pewność, że nie spotkają nas żadne nieprzyjemności i choroby zębów, które powodują m.in. nieświeży oddech.

Jeśli chodzi o profilaktykę w gabinecie stomatologicznym, nie skupia się ona jedynie na odpowiedniej higienie jamy ustnej. Zalicza się do niej m.in. przegląd zębów, który powinien być wykonywany przez pacjenta co pół roku. Dzięki takim wizytom można wyprzedzić choroby zębów i przyzębia oraz utrzymać jamę ustną w pełni zdrowym stanie. W ramach zabiegów profilaktycznych, przeprowadza się takie czynności jak:
piaskowanie (usuwanie osadu);
skaling (usuwanie kamienia nazębnego);
lakierowanie i lakowanie (zmniejszanie widoczności niedoskonałości zębów);
fluoryzacja (zabezpieczenie zębów poprzez wzmocnienie szkliwa).

Taka profilaktyka pozwala także na uniknięciu próchnicy, która jest powodem wielu problemów z uzębieniem i potrafi nawet rozwinąć standy zapalne w tkankach otaczających ząb – a także uprzykrzyć codzienne funkcjonowanie. Oczywiście, najważniejsze w tym przypadku jest utrzymywanie właściwej higieny jamy ustnej, ale nie bez znaczenia jest także przestrzeganie zasad dietetycznych czy stosowanie preparatów zawierających odpowiednie związki mineralne i fluor.

Głównym celem profilaktyki stomatologicznej jest zapobieganie rozwijania chorób w jamie ustnej. Jak wspominaliśmy powyżej, nieleczone choroby przyzębia i zębów mogą nieść ze sobą poważne skutki. Zapobieganie tego typu schorzeniom jest możliwe dzięki regularnym wizytom w gabinecie dentystycznej. Jeśli szukasz profesjonalnej porady w kwestii higieny jamy ustnej – zapraszamy do naszego gabinetu w Pruszkowie! Zapewniamy nie tylko profilaktykę, ale i leczenie zachowawcze, ortodoncję oraz wiele innych zabiegów!

Zabiegi profilaktyczne dla zdrowia zębów Pruszków