naglowek

TOMOGRAFIA 3D - CBCT WOŁOMIN

Tomografia zębów w stomatologii jest najdokładniejszym i rozstrzygającym badaniem RTG. Do tego tomografia zębów CBCT jest najmniej obciążającym badaniem 3D. Jest bardzo pomocne w leczeniu kanałowym, ortodoncji i niezbędne przy implantologii. Na zdjęciach w metodzie CBCT jesteśmy w stanie nie tyko zobaczyć zaburzenia i stany zapalne w rejonie twarzoczaszki, ale je dokładnie zlokalizować, obejrzeć i pomierzyć. W technologii 3D zaglądamy zachyłki międzykorzeniowe, oglądamy wewnętrzne powierzchnie korzeni, znajdujemy dodatkowe i boczne kanały, określamy przebieg i kierunek zakrzywienia korzenia zęba, lokalizujemy położenie i wielkość zmian zapalnych.

image001
image003

Skan CBCT stanowi zespół danych z poszczególnych warstw dwuwymiarowych zobrazowanych według ściśle określonego algorytmu podczas wykonywania badania. Mówiąc prościej podczas wykonywania skanu aparat RTG wykonuje serię płaskich zdjęć, które później komputer składa w obraz trójwymiarowy.

Stosowanie badań obrazowych 3D zapewnia pacjentom doskonałą diagnostykę. Umożliwia lekarzom dokładne przygotowanie siebie i pacjenta do przeprowadzenia nawet skomplikowanych zabiegów w sposób jak najbezpieczniejszy. Dzięki temu zmniejszeniu ulega ilość powikłań oraz urazów jatrogennych.

Często może także zaoszczędzić pracy stomatologowi i przewlekłego leczenia pacjentom w przypadku przedłużającego się leczenia endodontycznego zęba, który w rzeczywistości jest uszkodzony  – np. doszło do złamania lub pęknięcia, które pozostaje niewidoczne na zdjęciu wewnątrzustnym czy pantomograficznym