naglowek

STOMATOLOGIA ESTETYCZNA PRUSZKÓW

Stomatologia estetyczna to inaczej zabiegi, które mają na celu poprawić wygląd uśmiechu u pacjenta. Do tychże czynności zalicza się:

 • profesjonalne wybielanie zębów,

 • piaskowanie,

 • lakowanie,

 • korekta kształtu i ustawienia zęba (zabiegi z zakresu ortodoncji),

 • uzupełnienie braków w uzębieniu (np. zakładanie licówek lub koron ceramicznych).

Zabiegi z zakresu stomatologii estetycznej w Pruszkowie

Pacjenci, którzy chcą poprawić wygląd swoich zębów, bardzo często chcą je wybielić. Jest to innymi słowy nieszkodliwe rozjaśnienie zębów. Popularnymi metodami, które wykonuje stomatolog są:

 • Metoda nakładkowa – wykonuje się ją przy użyciu nakładek oraz specjalistycznego żelu o właściwościach wybielających. Należy umieścić go wewnątrz takiej nakładki. Następnie pacjent zakłada je na zęby i nie rozstaje się z nimi przez całą noc. Cały proces trwa od 10 do 14 dni. Dzięki temu zęby mogą stać się bielsze aż o 6 odcieni.

 • Metoda Beyondtutaj – tutaj używa się specjalistycznej lampy. Zabieg ten stomatolog wykonuje w gabinecie. Gdy zęby zostaną odsłonięte, nakładana jest na nie płynna żywica (warstwa ochronna), do której używa się specjalnego rozwieraka i żelu wybielającego. Następnym krokiem jest skierowanie na zęby światła lampy, która uaktywnia żel i jego działanie. Zabieg składa się z trzech naświetleń podczas jednej wizyty. Wszystko trwa około godziny. Efekty są natychmiastowe.

W naszym gabinecie w Pruszkowie oferujemy następujące zabiegi profilaktyczne:

 • Lakowanie. Jest to zabieg, który pozwala uszczelnić bruzdy występujące na zębach. Stosuje się go zarówno na zębach stałych, jak i mlecznych. Lakowanie wykonuje się na zębach trzonowych i przedtrzonowych. W przypadku dzieci, pierwsze lakowanie powinno odbyć się ok. 6 roku życia. Jest to moment, w którym najczęściej wyżynają się korony „szóstek”.

 • Lakierowanie. Inaczej fluoryzacja. Na zęby nakładane są specjalistyczne preparaty fluorowe. Jest to dodatkowe wzmocnienie i utwardzenie dla szkliwa, które chroni przed próchnicą oraz uszkodzeniami mechanicznymi.

 • Scaling. Zabieg ten polega na usuwaniu kamienia nazębnego. Wykonuje się go przy użyciu ultradźwięków. Stomatolog używa skalera ultradźwiękowego, który opiera się na zjawisku piezoelektrycznym. Końcówkę skalera należy przyłożyć do powierzchni zębów. Dzięki drganiom, które się z niej wydostają, kamień nazębny odpada. We wszystkim również woda ma swój udział. Rozpalony strumień schładza drgającą końcówkę skalera, która drga z częstotliwością kilkudziesięciu tysięcy razy na sekundę. Woda dodatkowo wywołuje zjawisko kawitacji – wytwarza bakteriobójcze mikropęcherzyki powietrza, które pomagają także zwalczać choroby przyzębia.

 • Piaskowanie zębów. Jest to inaczej usuwanie osadu znajdującego się na powierzchni zębów. Zabieg pozwala zwalczyć przebarwienia powstające np. podczas picia kawy bądź herbaty. Poprawia estetykę uśmiechu.

 • Polerowanie zębów. Do tego zabiegu wykorzystuje się pasty diamentowe i polerujące. Pozwalają one usunąć osad nazębny i wyrównują powierzchnię szkliwa.

Lakowanie i lakierowanie

Skaling i piaskowanie

Polerowanie

Tego typu zabiegi profilaktyczne, którym pacjent poddaje się regularnie, pozwalają zachować zdrowe zęby. Jednak, aby wszystko działo odpowiednio, należy połączyć to z właściwą higieną jamy ustnej. W ten sposób można zapobiec różnym chorobom jamy ustnej oraz zachować zdrowy, biały uśmiech. Więcej informacji w tym temacie, dotyczących zabiegów profilaktycznych można znaleźć w gabinecie w Pruszkowie, Z kolei wszelkie porady, które dotyczą utrzymywania właściwej higieny w jamie ustnej można uzyskać podczas wizyty u dentysty. Serdecznie zapraszamy.

Korekta zgryzu i ustawienia zębów – ortodoncja:
Wady zgryzu, czy też inne nieprawidłowości, które mają miejsce w obrębie układu zębów, stanowią problem dla pacjenta pod względem estetycznym i zdrowotnym. Odpowiedzią na te problemy jest dziedzina zwana ortodoncją. Dzięki niej można prawidłowo ustawić zęby pacjenta, co poprawia wygląd uśmiechu oraz jego samopoczucie. Maleje przy tym także ryzyko powstania próchnicy i innych chorób zębów oraz dziąseł. Dodatkowo, leczenie ortodontyczne pomaga także pozbyć się wad wymowy, wpływa pozytywnie na oddychanie, żucie czy połykanie. Odpowiednia metoda leczenia pomaga lekarzowi i pacjentowi w osiągnięciu wspólnego celu, jakim jest zyskanie pięknego, zdrowego uśmiechu.

Licówki: 

Licówki są bardzo cienkimi, porcelanowymi płytkami lub kompozytem, który jest przyklejany na przednią powierzchnię zęba w sposób nieinwazyjny. Zaletą licówki jest to, że nigdy nie zmienia koloru i nie traci połysku. Dzięki temu, można cieszyć się pięknym uśmiechem nawet przez długie lata (osoby palące również). Licówki są szybkim sposobem na to, by osiągnąć piękne i równe zęby w bardzo krótkim czasie. Możliwe jest również skorygowanie kształtu oraz koloru zębów, wyrównanie stłoczenia lub zamknięcie diastemy (przerwy między zębami).

Inne sposoby na poprawę estetyki uśmiechu to:

 • Ortodoncja – czyli eliminacja wad zgryzu i nieprawidłowego ułożenia oraz kształtu zębów.

 • Założenie koron ceramicznych – estetyczne uzupełnienie braków w uzębieniu.

 • Założenie licówek – poprawa kształtu, ułożenia i koloru zębów.

Zadbaj o swój uśmiech i spraw, by zawsze był piękny. Pomogą Ci w tym stomatolodzy, którzy pracują w naszych gabinetach – zapraszamy do Pruszkowa