naglowek

PROTETYKA PRUSZKÓW

Protetyka stomatologiczna pozwala na odtwarzanie brakujących elementów uzębienia oraz rekonstruowanie zębów uszkodzonych.

Przerwy i braki w uzębieniu nie wpływają za dobrze na samopoczucie i zdrowie pacjenta oraz utrudniają codzienne funkcjonowanie. Często w takim wypadku mają miejsce kłopoty z mówieniem czy jedzeniem, co z pewnością niekorzystnie wpływa na komfort życia. Na szczęście protetyka pozwala na zniwelowanie braków, przybliżając pacjenta do idealnego uśmiechu oraz wygodnego funkcjonowania każdego dnia.

 

inlay-onlay-restorations
image002

Protezy, które oferujemy w naszym gabinecie w Pruszkowie, mogą występować w dwóch formach:

protezy stałe – takie jak korony, mosty, licówki, wkłady koronowe czy wkłady koronowo-korzeniowe;
protezy ruchome – szkieletowe, nakładowe, protezy osiadające częściowe i całkowite.

 

Co warto wiedzieć o poszczególnych rodzajach protez stomatologicznych?

Protezy stałe:

Korony – tego typu uzupełnienia zastępują zniszczone korony zębów. Osadza się je na implantach, wkładach koronowo-korzeniowych lub na własnych zębach pacjenta.
Mosty – dzięki nim uzupełnić można brak więcej niż jednego zęba.
Wkłady koronowe – wykonane z porcelany, służą do uzupełnienia ubytków w koronie zęba.
Wkłady koronowo-korzeniowe – stosuje się je wtedy, gdy uszkodzenie korony jest duże lub całkowite.
Licówki – protezy porcelanowe w postaci cienkich listków, które umieszcza się na powierzchni zęba. Dają niezwykle satysfakcjonujący efekt estetyczny – dzięki nim zęby przybierają idealny kształt i kolor, a uśmiech prezentuje się bardzo atrakcyjnie.

Protezy ruchome:

Protezy szkieletowe – stosowane są wtedy, gdy nie ma możliwości umieszczenia mostu protetycznego. Proteza taka składa się głównie z cienkiego szkieletu metalowego, który w żaden sposób nie przeszkadza pacjentowi w funkcjonowaniu.
Protezy nakładowe – protezy te opiera się na korzeniach zębów (lub gdy ich brak – na implantach) wtedy, gdy nie da się wykonać na nich wkładu koronowo-korzeniowego.
Protezy osiadające – stosuje się je przy całkowitej lub znacznej utracie zębów. Jest to bardzo często wykorzystywana w protetyce metoda leczenia.

Indywidualnie dopasowane do potrzeb pacjenta leczenie protetyczne pozwala osiągnąć niezwykle zadowalające efekty. W naszym gabinecie stomatologicznym w Pruszkowie dobieramy leczenie idealnie dobrane do oczekiwań pacjenta oraz – po konsultacji – dokładnie planujemy jego przebieg, aby wszystko przebiegło szybko i sprawnie. Jeśli marzysz o pięknym uśmiechu – skontaktuj się z nami!