Mikołajki u dentysty?

Mikołajkowe słodycze - uważaj na zęby swoich dzieci!

Gabinet dentystyczny - choć dla wielu dzieci nie brzmi to jak wymarzone miejsce do spędzenia Mikołajek, to jednak jest to całkiem ciekawa opcja świętowania tego dnia. 


W wielu gabinetach dentystycznych organizowane są specjalne mikołajkowe przeglądy profilaktyczne, część z nich oferuje najmłodszym pacjentom drobne mikołajkowe upominki, a w niektórych na dzieci czeka sam Święty Mikołaj z workiem pełnym prezentów dla tych, którzy dzielnie przetrwali wizytę. 


Warto skorzystać z tych atrakcji i zadbać o powstanie u dzieci pozytywnych skojarzeń z gabinetem dentysty.Mikołajkowe słodycze mogą szkodzić zębom

Jeśli jednak rodzice stwierdzą, że wolą dzień 6 grudnia spędzić w inny sposób ze swoimi pociechami, to zachęcamy do odwiedzin w każdym innym terminie, a w same Mikołajki – do sprawdzania, czy dzieci skrupulatnie wywiązują się z obowiązków względem swoich zębów. Ta data sprzyja bowiem zjadaniu dużych ilości słodyczy – zarówno na szkolnych przyjęciach i spotkaniach z Mikołajem, jak i w domu. Cukier natomiast, jak przypominają dentyści, bardzo szkodzi zębom, wpływając na szybki rozwój próchnicy. Czy to znaczy, że trzeba z niego koniecznie zrezygnować? Oczywiście, że nie – zwłaszcza w świąteczny dzień. Warto jednak przypilnować, by pociechy koniecznie umyły zęby po każdej słodkiej przekąsce (lub, jeśli nie mają takiej możliwości, miały pod ręką gumę do żucia bez cukru).


Gabinety dentystyczne - Pruszków i Wołomin – zapraszają do odwiedzin!

Życzymy wszystkim, małym i dużym, udanych Mikołajek oraz przyjemnych przygotowań do nadchodzących świąt Bożego Narodzenia. Zachęcamy też do odwiedzania naszych gabinetów w Pruszkowie oraz w Wołominie, w celu kontroli stanu zębów i podjęcia ewentualnego leczenia – by móc w pełni cieszyć się pysznościami, które już wkrótce zagoszczą na świątecznych stołach.

Szybki kontakt