Magiczny płyn przeciwko próchnicy

Nowe metody dbania o zdrowie zębów

Płyn, o którym mowa, to substancja, którą aplikuje się na zęby i która skutecznie zwalcza próchnicę. 


Jest to fluorek diaminasrebra, związek toksyczny dla bakterii próchnicowych, alternatywa dla tradycyjnych form leczenia próchnicy polegających na borowaniu (które większości z nas kojarzy się jako metoda bolesna i niewygodna).


Leczniczy płyn podbija USA


Rewolucyjny płyn jest dostępny na rynku amerykańskim już od roku. Na jego wykorzystanie zdecydowało się już wiele gabinetów dentystycznych, które stosują go głównie (choć nie tylko) w przypadku dzieci lub osób chorych – czyli wtedy, gdy leczenie tradycyjnymi metodami jest bardzo utrudnione. Procedura ta jest szybsza, tańsza i przede wszystkim mniej stresująca dla pacjenta. O jej przeprowadzaniu uczy się już wielu studentów stomatologii, by następne pokolenie dentystów mogło stosować ją bez ograniczeń.


Wspomniana metoda ma jednak swoje wady, a jedną z nich jest fakt, że płyn powoduje niewielkie ściemnienie leczonego zęba. Dlatego też nie decydują się na nią pacjenci leczący przednie zęby. W przypadku zębów trzonowych nie ma to jednak takiego znaczenia, podobnie zresztą jak przy zębach mlecznych u dzieci.


Metody tej nie można stosować u osób, które mają alergię na którykolwiek składnik płynu. Nie zadziała ona także w przypadku bardzo dużych dziur w zębach – tutaj niestety można zastosować jedynie tradycyjne metody.


Czy nasza stomatologia też na tym zyska?


Czy "magiczny płyn" przeciw próchnicy trafi także na polski rynek? Miejmy nadzieję, że tak, ponieważ mógłby on odmienić rodzimej oblicze stomatologii i znacząco ułatwić leczenie pacjentów. Będziemy trzymać rękę na pulsie i wyczekiwać tej rewolucyjnej substancji. Tymczasem zachęcamy jednak do skorzystania z konwencjonalnych metod leczenia dostępnych w naszych gabinetach w Pruszkowie i Wołominie. Zapraszamy do kontaktu!

Szybki kontakt