Kolczyk w języku a zdrowie zębów

Dzisiaj młodzież bywa różna. Każdy ma inne upodobania jeśli chodzi o wygląd, dlatego coraz częściej spotyka się osoby, które mają kolczyk w języku lub w wardze. Niestety nie wpływa to korzystnie na uzębienie, bo osoba, która zdecydowała się na piercing w takim miejscu i tak po pewnym czasie będzie musiała udać się na wizytę do dentysty. Kolczyk w języku jest główną przyczyną uszkodzeń zębów, dlatego ważne jest, aby każdy taki zabieg był poprzedzony informacjami mówiącymi o powikłaniach.

Kolczyk w języku ozdoba, czy choroba?Niestety nie każda ozdoba, na jaką się zdecydujemy będzie chciała współpracować z naszym organizmem. W przypadku kolczyka w języku, czy w wardze nasz organizm ma tutaj do czynienia z ciałem obcym, których rozmiary przyczyniają się głównie do chorób i powikłań związanych z zębami. Najczęściej dochodzi do urazu zębów. Najbardziej mogą tutaj ucierpieć zęby sieczne dolne i górne, bo to właśnie one są położone najbliżej ów ozdoby. Kolczyk jest wykonany z twardego materiału, dlatego w momencie, w którym dochodzi do gryzienia, przeżuwania, czy nawet mówienia... uderzamy nim o zęby i możemy w ten sposób spowodować ich kruszenie, czy nawet złamanie. Bardzo często można w ten sposób odłamać sobie własne szkliwo. Często w takich sytuacjach dochodzi do odczuwania nieprzyjemnego bólu o różnej skali. Metalową ozdobą można także uszkodzić miazgę zęba i będzie konieczne bardziej zaawansowane leczenie.

Nasze gabinety Pruszków i WołminJeżeli nie znalazłeś jeszcze odpowiedniego dentysty zachęcamy Cię do tego, abyś odwiedził nasze gabinety w Prószkowie i Wołminie. Oferujemy szeroki zakres usług stomatologicznych, więc każdy będzie w stanie znaleźć tutaj coś dla siebie. Zapraszamy!

Szybki kontakt

Pruszków, Wołomin – stomatolog zaprasza!
Dbanie o zęby jest bardzo ważne, ponieważ od stanu zębów w dużej mierze zależy zdrowie całego organizmu. Dlatego też niezbędne jest stosowanie się do zasad higieny oraz regularne odwiedzanie dentysty, który może szybko zareagować na jakiekolwiek nieprawidłowości.

Nasze gabinety w Pruszkowie i Wołominie gwarantują najlepszą opiekę stomatologiczną. Dentysta ma za zadanie na bieżąco kontrolować stan zębów pacjenta, podejmować odpowiednie zabiegi lecznicze oraz udzielać cennych porad dotyczących codziennej higieny, diety i innych kwestii wpływających na zdrowie jamy ustnej. Zachęcamy wszystkich mieszkańców Pruszkowa i Wołomina do odwiedzenia stomatologa. Wizyty w naszych gabinetach przebiegają w przyjaznej atmosferze, leczenie jest bezbolesne, a jego efekty satysfakcjonujące.
Ortodonta w Pruszkowie i Wołominie
Odwiedzający nas pacjenci mogą także skorzystać możliwości, jakie stwarza nowoczesna ortodoncja. Wołomin i Pruszków to miasta, w których leczenie ortodontyczne dostępne jest na najwyższym poziomie. Zastosowanie dobranych do potrzeb pacjentów aparatów ortodontycznych pozwala wyeliminować wady zgryzu, a co za tym idzie, odmienić oblicze uśmiechu, zmniejszyć ryzyko pojawienia się chorób w obrębie jamy ustnej oraz uniknąć przedwczesnej utraty uzębienia.

Zapraszamy do odwiedzania naszych gabinetów i korzystania z usług stomatologa oraz zabiegów z zakresu ortodoncji, które oferujemy naszym pacjentom w Pruszkowie i Wołominie. Wspólnie zadbajmy o zdrowie zębów i piękny uśmiech!