Aktualności

Kolczyk w języku a zdrowie zębów

Dzisiaj młodzież bywa różna. Każdy ma inne upodobania jeśli chodzi o wygląd, dlatego coraz częściej spotyka się osoby, które mają kolczyk w języku lub w wardze. Niestety nie wpływa to korzystnie na uzębienie, bo osoba, która zdecydowała się na piercing w takim miejscu i tak po pewnym czasie będzie musiała udać się na wizytę do dentysty. Kolczyk w języku jest główną przyczyną uszkodzeń zębów, dlatego ważne jest, aby każdy taki zabieg był poprzedzony informacjami mówiącymi o powikłaniach.

Kolczyk w języku ozdoba, czy choroba?

Niestety nie każda ozdoba, na jaką się zdecydujemy będzie chciała współpracować z naszym organizmem. W przypadku kolczyka w języku, czy w wardze nasz organizm ma tutaj do czynienia z ciałem obcym, których rozmiary przyczyniają się głównie do chorób i powikłań związanych z zębami. Najczęściej dochodzi do urazu zębów. Najbardziej mogą tutaj ucierpieć zęby sieczne dolne i górne, bo to właśnie one są położone najbliżej ów ozdoby. Kolczyk jest wykonany z twardego materiału, dlatego w momencie, w którym dochodzi do gryzienia, przeżuwania, czy nawet mówienia… uderzamy nim o zęby i możemy w ten sposób spowodować ich kruszenie, czy nawet złamanie. Bardzo często można w ten sposób odłamać sobie własne szkliwo. Często w takich sytuacjach dochodzi do odczuwania nieprzyjemnego bólu o różnej skali. Metalową ozdobą można także uszkodzić miazgę zęba i będzie konieczne bardziej zaawansowane leczenie.

Nasze gabinety Pruszków i Wołmin

Jeżeli nie znalazłeś jeszcze odpowiedniego dentysty zachęcamy Cię do tego, abyś odwiedził nasze gabinety w Prószkowie i Wołminie. Oferujemy szeroki zakres usług stomatologicznych, więc każdy będzie w stanie znaleźć tutaj coś dla siebie. Zapraszamy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *