Jak walczyć z próchnicą?

Próchnica zębów jest dzisiaj dość powszechnym problemem. Statystyki pokazują, że każdy mieszkaniec Polski ma z nią do czynienia w jakimś stopniu. Można tego uniknąć, jeśli będzie się przestrzegało odpowiednich zasad. Jeśli weźmiemy się za swoją jamę ustną, na pewno zaowocuje to w przyszłości i ograniczymy to schorzenie. W dalszej części artykułu chcemy pokazać Ci kilka cennych wskazówek, dzięki którym ochronisz swoje zęby przed próchnicą.

Podstawowe zasady, które ochronią Cię przed próchnicąJest kilka rzeczy, których należy przestrzegać, jeśli chcecie mieć zdrowy i piękny uśmiech. Poznaj je!

1. Regularne mycie zębów – to dotyczy każdego, kto chce zadbać o swoje zęby, które powinno się myć po każdym posiłku. Wystarczą 2-3 min szczotkowania. Warto także stosować pastę, która działa zapobiegawczo na próchnicę.

2. Używanie nici dentystycznych i płynów do płukania – dzięki nici dentystycznej każdy jest w stanie wyczyścić trudne miejsca, do jakich nie dotarlibyśmy szczoteczką. Płyn do płukania działa z kolei antybakteryjnie na całą jamę ustną, odświeża oddech i redukuje powstawanie kamienia.

3. Prawidłowa dieta – Należy do swojej diety wprowadzić produkty mleczne, warzywa, owoce, pieczywo pełnoziarniste, jaja itp. Dzięki temu wzbogacamy nasz organizm w odpowiednie minerały i podnosimy pH w ustach.

4. Częste wizyty u stomatologa – warto chodzić do dentysty na wizyty kontrolne, a nie tylko wtedy, kiedy odczuwamy ból, bo w ten sposób możemy doprowadzić własne zęby do fatalnego stanu, co może przełożyć się w późniejszym czasie na nasze zdrowie

Pruszków i Wołmin – u nas zawsze najlepiej!Jeśli chcesz pozbyć się próchnicy zapraszamy na wizyty kontrolne do naszych gabinetów w Pruszkowie i Wołminie. Oferujemy profesjonalną obsługę i bezbolesne zabiegi- zapraszamy!

Szybki kontakt

Pruszków, Wołomin – stomatolog zaprasza!
Dbanie o zęby jest bardzo ważne, ponieważ od stanu zębów w dużej mierze zależy zdrowie całego organizmu. Dlatego też niezbędne jest stosowanie się do zasad higieny oraz regularne odwiedzanie dentysty, który może szybko zareagować na jakiekolwiek nieprawidłowości.

Nasze gabinety w Pruszkowie i Wołominie gwarantują najlepszą opiekę stomatologiczną. Dentysta ma za zadanie na bieżąco kontrolować stan zębów pacjenta, podejmować odpowiednie zabiegi lecznicze oraz udzielać cennych porad dotyczących codziennej higieny, diety i innych kwestii wpływających na zdrowie jamy ustnej. Zachęcamy wszystkich mieszkańców Pruszkowa i Wołomina do odwiedzenia stomatologa. Wizyty w naszych gabinetach przebiegają w przyjaznej atmosferze, leczenie jest bezbolesne, a jego efekty satysfakcjonujące.
Ortodonta w Pruszkowie i Wołominie
Odwiedzający nas pacjenci mogą także skorzystać możliwości, jakie stwarza nowoczesna ortodoncja. Wołomin i Pruszków to miasta, w których leczenie ortodontyczne dostępne jest na najwyższym poziomie. Zastosowanie dobranych do potrzeb pacjentów aparatów ortodontycznych pozwala wyeliminować wady zgryzu, a co za tym idzie, odmienić oblicze uśmiechu, zmniejszyć ryzyko pojawienia się chorób w obrębie jamy ustnej oraz uniknąć przedwczesnej utraty uzębienia.

Zapraszamy do odwiedzania naszych gabinetów i korzystania z usług stomatologa oraz zabiegów z zakresu ortodoncji, które oferujemy naszym pacjentom w Pruszkowie i Wołominie. Wspólnie zadbajmy o zdrowie zębów i piękny uśmiech!