Bez kategorii

Jak walczyć z próchnicą?

Próchnica zębów jest dzisiaj dość powszechnym problemem. Statystyki pokazują, że każdy mieszkaniec Polski ma z nią do czynienia w jakimś stopniu. Można tego uniknąć, jeśli będzie się przestrzegało odpowiednich zasad. Jeśli weźmiemy się za swoją jamę ustną, na pewno zaowocuje to w przyszłości i ograniczymy to schorzenie. W dalszej części artykułu chcemy pokazać Ci kilka cennych wskazówek, dzięki którym ochronisz swoje zęby przed próchnicą.

Podstawowe zasady, które ochronią Cię przed próchnicą

Jest kilka rzeczy, których należy przestrzegać, jeśli chcecie mieć zdrowy i piękny uśmiech. Poznaj je!

1. Regularne mycie zębów – to dotyczy każdego, kto chce zadbać o swoje zęby, które powinno się myć po każdym posiłku. Wystarczą 2-3 min szczotkowania. Warto także stosować pastę, która działa zapobiegawczo na próchnicę.

2. Używanie nici dentystycznych i płynów do płukania – dzięki nici dentystycznej każdy jest w stanie wyczyścić trudne miejsca, do jakich nie dotarlibyśmy szczoteczką. Płyn do płukania działa z kolei antybakteryjnie na całą jamę ustną, odświeża oddech i redukuje powstawanie kamienia.

3. Prawidłowa dieta – Należy do swojej diety wprowadzić produkty mleczne, warzywa, owoce, pieczywo pełnoziarniste, jaja itp. Dzięki temu wzbogacamy nasz organizm w odpowiednie minerały i podnosimy pH w ustach.

4. Częste wizyty u stomatologa – warto chodzić do dentysty na wizyty kontrolne, a nie tylko wtedy, kiedy odczuwamy ból, bo w ten sposób możemy doprowadzić własne zęby do fatalnego stanu, co może przełożyć się w późniejszym czasie na nasze zdrowie

Pruszków i Wołmin – u nas zawsze najlepiej!

Jeśli chcesz pozbyć się próchnicy zapraszamy na wizyty kontrolne do naszych gabinetów w Pruszkowie i Wołminie. Oferujemy profesjonalną obsługę i bezbolesne zabiegi- zapraszamy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *