Jak walczyć z paradontozą?

Istnieje dzisiaj wiele chorób zębów, zarówno groźnych, jak i mniej groźnych. Jednym ze schorzeń, przy którym chcemy się obecnie zatrzymać jest paradontoza. Czym ona właściwie się objawia? Jest to choroba, uznawana za bardzo podstępną. Atakuje ona bowiem przyzębie i doprowadza do jego zapalenia, a swą obecność ukazuje nagle… Gdyż nie charakteryzują jej żadne, wczesne objawy. Jeśli leczenie stomatologiczne nie zostanie podjęte, można utracić zęby.

Jakie są przyczyny paradontozy?


Ów choroba wywołana jest drobnoustrojami, występującymi w miejscu łączącym ze sobą zęby i dziąsła. Mogą doprowadzić do długotrwałego i bolesnego zapalenia. Powstaje wówczas osad składający się z flory bakteryjnej i resztek pokarmu. Brak usuwania go na bieżąco może doprowadzić do powstania kamienia nazębnego, który gromadzony jest najpierw przy krawędzi dziąsła, a następnie przemieszcza się niżej i znajduje swoje miejsce przy korzeniu. Tak umiejscowiony kamień wnika w tkankę miękką.

Jak walczyć z paradontozą?


Żadne z nas nie będzie w stanie, na własną rękę pozbyć się kamienia. Tylko dentysta, przy pomocy odpowiednich narzędzi, ma możliwość usunięcia kamienia. Parodontoza może wystąpić u ludzi w każdym wieku, nawet u dzieci. Należy wówczas zastosować odpowiednie antybiotyki częściej odwiedzać stomatologa.

Walka z paradontozą w Pruszkowie i Wołminie


Jeśli jesteś poszukiwaczem idealnego dentysty we własnej okolicy, powinieneś zajrzeć do naszych gabinetów w Pruszkowie i Wołminie. Przy pomocy profesjonalnego sprzętu leczymy tutaj każdy problem, związany z zębami. Zapraszamy!

Szybki kontakt

Pruszków, Wołomin – stomatolog zaprasza!
Dbanie o zęby jest bardzo ważne, ponieważ od stanu zębów w dużej mierze zależy zdrowie całego organizmu. Dlatego też niezbędne jest stosowanie się do zasad higieny oraz regularne odwiedzanie dentysty, który może szybko zareagować na jakiekolwiek nieprawidłowości.

Nasze gabinety w Pruszkowie i Wołominie gwarantują najlepszą opiekę stomatologiczną. Dentysta ma za zadanie na bieżąco kontrolować stan zębów pacjenta, podejmować odpowiednie zabiegi lecznicze oraz udzielać cennych porad dotyczących codziennej higieny, diety i innych kwestii wpływających na zdrowie jamy ustnej. Zachęcamy wszystkich mieszkańców Pruszkowa i Wołomina do odwiedzenia stomatologa. Wizyty w naszych gabinetach przebiegają w przyjaznej atmosferze, leczenie jest bezbolesne, a jego efekty satysfakcjonujące.
Ortodonta w Pruszkowie i Wołominie
Odwiedzający nas pacjenci mogą także skorzystać możliwości, jakie stwarza nowoczesna ortodoncja. Wołomin i Pruszków to miasta, w których leczenie ortodontyczne dostępne jest na najwyższym poziomie. Zastosowanie dobranych do potrzeb pacjentów aparatów ortodontycznych pozwala wyeliminować wady zgryzu, a co za tym idzie, odmienić oblicze uśmiechu, zmniejszyć ryzyko pojawienia się chorób w obrębie jamy ustnej oraz uniknąć przedwczesnej utraty uzębienia.

Zapraszamy do odwiedzania naszych gabinetów i korzystania z usług stomatologa oraz zabiegów z zakresu ortodoncji, które oferujemy naszym pacjentom w Pruszkowie i Wołominie. Wspólnie zadbajmy o zdrowie zębów i piękny uśmiech!