Aktualności

Jak walczyć z paradontozą?

Istnieje dzisiaj wiele chorób zębów, zarówno groźnych, jak i mniej groźnych. Jednym ze schorzeń, przy którym chcemy się obecnie zatrzymać jest paradontoza. Czym ona właściwie się objawia? Jest to choroba, uznawana za bardzo podstępną. Atakuje ona bowiem przyzębie i doprowadza do jego zapalenia, a swą obecność ukazuje nagle… Gdyż nie charakteryzują jej żadne, wczesne objawy. Jeśli leczenie stomatologiczne nie zostanie podjęte, można utracić zęby.

Jakie są przyczyny paradontozy?

Ów choroba wywołana jest drobnoustrojami, występującymi w miejscu łączącym ze sobą zęby i dziąsła. Mogą doprowadzić do długotrwałego i bolesnego zapalenia. Powstaje wówczas osad składający się z flory bakteryjnej i resztek pokarmu. Brak usuwania go na bieżąco może doprowadzić do powstania kamienia nazębnego, który gromadzony jest najpierw przy krawędzi dziąsła, a następnie przemieszcza się niżej i znajduje swoje miejsce przy korzeniu. Tak umiejscowiony kamień wnika w tkankę miękką.

Jak walczyć z paradontozą?

Żadne z nas nie będzie w stanie, na własną rękę pozbyć się kamienia. Tylko dentysta, przy pomocy odpowiednich narzędzi, ma możliwość usunięcia kamienia. Parodontoza może wystąpić u ludzi w każdym wieku, nawet u dzieci. Należy wówczas zastosować odpowiednie antybiotyki częściej odwiedzać stomatologa.

Walka z paradontozą w Pruszkowie i Wołminie

Jeśli jesteś poszukiwaczem idealnego dentysty we własnej okolicy, powinieneś zajrzeć do naszych gabinetów w Pruszkowie i Wołminie. Przy pomocy profesjonalnego sprzętu leczymy tutaj każdy problem, związany z zębami. Zapraszamy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *