Dzieciństwo bez próchnicy jest możliwe!

Zachęcajmy dzieci do wizyt u dentysty

W ramach programu profilaktyczno-edukacyjnego "Dzieciństwo bez próchnicy" rusza właśnie kampania reklamowa pod hasłem "Małe zęby, wielka moc". Jej głównym celem jest informowanie o właściwych nawykach higienicznych oraz promowanie profilaktyki stomatologicznej od najmłodszych lat. Dzięki niej dzieci mają oswoić się z tematem dbania o zęby oraz wizyt u dentysty i kojarzyć te czynności z dobrą zabawą.


Program "Dzieciństwo bez próchnicy", powstały z inicjatywy Ministerstwa Zdrowia, realizowany jest od 2012 roku przez współpracujące ze sobą uczelnie medyczne pod kierownictwem Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Jego celem jest edukacja zarówno dzieci, jak i ich rodziców, którzy w głównej mierze odpowiedzialni są za zdrowie swoich pociech. Maskotką projektu jest Królik Pampiś, który zachęca dzieci do dbania o swoje zęby, by były mocne tak jak jego własne. Przygotowana kampania reklamowa to ostatni etap projektu. Obejmuje swoim zasięgiem zarówno najpopularniejsze stacje telewizyjne, jak i kanały dla dzieci oraz internet i social media. W ramach kampanii powstanie także aplikacja mobilna w postaci gry, której celem jest nauczanie dzieci o higienie poprzez zabawę. Zakończenie działań reklamowych planowane jest na koniec grudnia.


Czy taka forma przemówi do najmłodszych? Miejmy nadzieję, że tak i że na długo pozostawi w nich pozytywne skojarzenia związane z dbaniem o zęby i ich zdrowie. Ważne też, by właściwie trafiła do rodziców, bo to w głównej mierze od nich zleży, czy dzieci wyrobią właściwe nawyki higieniczne i zdrowotne.


Pruszków, Wołomin – do naszych gabinetów zapraszamy także najmłodszych!


Zachęcamy rodziców, by zabierali swoje pociechy na wizyty kontrolne do gabinetów stomatologicznych, w których panuje przyjazna atmosfera i które zostawią w dzieciach same pozytywne wspomnienia. Pruszków, Wołomin – nasze gabinety czekają na Wasze odwiedziny – zapraszamy!


Szybki kontakt