Aktualności

Aparat ortodontyczny – który najlepiej wybrać?

Dziś coraz więcej osób decyduje się na zainwestowanie w piękny uśmiech. A dzięki czemu można go uzyskać. Tutaj, na pewno niemal każdy słyszał o wynalazku, który nazywany jest aparatem ortodontycznym. Oczywiście nie o samą estetykę uśmiechu chodzi. Aparat ortodontyczny ma przede wszystkim działanie zdrowotne. Prawidłowy zgryz jest bowiem niezwykle ważny dla ludzkiego organizmu. Dlatego to właśnie bardzo często zakłada się go małym dzieciom. Ten sposób leczenia wad zgryzu stał się jednak tak popularny, że coraz więcej dorosłych decyduje się na założenie aparatu ortodontycznego. Odpowiednio ustawione zęby wiążą się z dużo mniejszymi ubytkami próchniczymi i paradontozą, które bardzo często występują w postaci kompleksów u pacjentów.

Aparat ortodontyczny i jego rodzaje

W aparatach ortodontycznych można naprawdę przebierać, bo istnieje sporo rodzai. Dzięki temu każdy będzie w stanie wybrać dla siebie najodpowiedniejszy. Spośród dostępnych wybrać można:

  • – aparat stały z metalowymi elementami lub przeźroczystymi
  • – szynę korygującą
  • – aparat lingwalny
  • – aparat ortodontyczny stały samoligaturujący

Te dwa ostatnie uchodzą za aparaty nowoczesne, ale dzięki temu że są prawie niewidoczne, można zachować niemal całkowitą dyskrecję. Jeśli zaś chodzi o samoligaturujący, pozwala on wyleczyć wadę zgryzu w znacznie krótszym czasie.

Bardzo popularne, stały się też ostatnio przeźroczyste szyny regulujące. Występują one w postaci zdejmowanych nakładek, które umożliwiają zachowanie prawidłowej higieny w jamie ustnej. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie, które dodatkowo daje wspaniałe efekty.

Aparaty ortodontyczne – Twój dentysta Pruszków i Wołomin

Takie udogodnienia oferują również gabinety dentystyczne w Pruszkowie i Wołominie. Zapraszamy serdecznie wszystkich, którzy chcą zadbać o własny uśmiech oraz sprawić, aby zawsze był zdrowy i lśniący. Więcej informacji, które dotyczą różnych zabiegów, można znaleźć na naszej stronie internetowej – czekamy na Ciebie!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *