Wybielanie zębów w domu lub w gabinecie dentystycznym

Wybielaj zęby u dentysty

Metod wybielania zębów jest bardzo wiele. Niektórzy decydują się na tzw. domowe metody – inwestują w pasty wybielające, paski, żele i inne specyfiki. 


Warto jednak pamiętać, że najlepsze efekty pojawiają się po profesjonalnym wybielaniu, któremu można się poddać w wielu gabinetach stomatologicznych.


Mamy do zaproponowania dwie metody, które pozwolą Ci pod okiem stomatologa osiągnąć piękny, biały uśmiech. Oto one:


  1. Metoda nakładkowa – w tej metodzie pacjent w rzeczywistości wybiela zęby samodzielnie w domu. Wcześniej niezbędna jest konsultacja ze stomatologiem, którego zadaniem jest poinstruowanie pacjenta na temat tej procedury oraz przygotowanie dostosowanych indywidualnie do pacjenta nakładek (uwzględniających kształt i rozstawienie zębów). Metoda ta wykorzystuje działanie żelu wybielającego. Pacjent przed snem nakłada na zęby żel, po czym nasuwa przygotowane dla niego nakładki. Po przebudzeniu płucze zęby z resztek żelu. Czynność ta powtarzana jest od kilku do kilkunastu razy (niekiedy z przerwami, gdy pojawia się nadwrażliwość zębów) – szczegóły ustalane są indywidualnie z lekarzem. Przy właściwym dbaniu o zęby efekt takiego wybielania może się utrzymywać nawet przez 2-3 lata.

  2. Metoda laserowa – w tym przypadku zabieg jest w całości wykonywany w gabinecie dentystycznym. Na zęby nakładany jest specjalistyczny żel wybielający, na który następnie kierowane jest światło lampy, które aktywuje jego działanie. W czasie jednego zabiegu wykonuje się trzy takie sesje naświetlań. Cały zabieg trwa około godziny i jest uważany za najskuteczniejszą metodę wybielania zębów – dającą najlepsze i najtrwalsze rezultaty.


Wybielanie zębów w Pruszkowie i Wołominie – zapraszamy do naszych gabinetów


Jeśli chcesz poddać się jednemu z tych zabiegów lub uzyskać więcej informacji na ich temat, odwiedź naszych dentystów w Pruszkowie oraz w Wołominie. Zadbaj o biel swojego uśmiechu i pokazuj go innym jeszcze częściej niż dotychczas. Zapraszamy!

Szybki kontakt