Wady zgryzu to konieczność leczenia!

Obecnie mamy do czynienia z wieloma problemami, które dotyczą zębów. Bardzo duża część populacji, bo aż 60% zmaga się z wadami zgryzu. Nie każdy jednak udaje się z tym do stomatologa, co jest największym błędem. Warto zaznaczyć, że jeśli zignorujemy wadę zgryzu, możemy w przyszłości spotkać się z poważnymi konsekwencjami.
Naukowcy stwierdzili, że tego typu schorzenia są dziedziczne i to w bardzo wielu przypadkach. Jeśli więc rodzic borykał się z takim problemem, jego dziecko może cierpieć na to samo, bądź coś podobnego. Wadę zgryzu można także nabyć, jeśli miało się do czynienia ze szkodliwymi nawykami takimi jak np. zbyt długie korzystanie ze smoczka, a nawet ssanie kciuka. Problem z uzębieniem może również wystąpić, jeśli doszło do jakiś urazów mechanicznych, które są w stanie doprowadzić nawet do wad wymowy.

Wady zgryzu także u dorosłych!Jeśli zaś chodzi o starsze grono… dorośli także mogą mieć problemy zębowe. Jeżeli mamy do czynienia np. ze ściśniętymi ze sobą zębami, bądź zbyt mocno stłoczonymi, dochodzi wówczas do problemów z ich oczyszczaniem, co skutkuje powstawaniem próchnicy. Wtedy odkłada się także kamień nazębny i może być to jedna z pierwszych przyczyn, do pojawienia się paradontozy. Wtedy to nieodpowiednie ułożenie zębów sprawia, że dochodzi do ich łamania, oraz kruszenia się.
Na wszystko jest jednak odpowiednie rozwiązanie.

Pruszków i Wołmin – leczymy ortodontycznie!Wiele gabinetów dentystycznych oferuje leczenie ortodontyczne. Na coś takiego możesz liczyć także i u nas. Dzięki profesjonalnej obsłudze znów będziesz mógł cieszyć się pięknym uśmiechem- Zapraszamy do Pruszkowa i Wołmina!

Szybki kontakt

Pruszków, Wołomin – stomatolog zaprasza!
Dbanie o zęby jest bardzo ważne, ponieważ od stanu zębów w dużej mierze zależy zdrowie całego organizmu. Dlatego też niezbędne jest stosowanie się do zasad higieny oraz regularne odwiedzanie dentysty, który może szybko zareagować na jakiekolwiek nieprawidłowości.

Nasze gabinety w Pruszkowie i Wołominie gwarantują najlepszą opiekę stomatologiczną. Dentysta ma za zadanie na bieżąco kontrolować stan zębów pacjenta, podejmować odpowiednie zabiegi lecznicze oraz udzielać cennych porad dotyczących codziennej higieny, diety i innych kwestii wpływających na zdrowie jamy ustnej. Zachęcamy wszystkich mieszkańców Pruszkowa i Wołomina do odwiedzenia stomatologa. Wizyty w naszych gabinetach przebiegają w przyjaznej atmosferze, leczenie jest bezbolesne, a jego efekty satysfakcjonujące.
Ortodonta w Pruszkowie i Wołominie
Odwiedzający nas pacjenci mogą także skorzystać możliwości, jakie stwarza nowoczesna ortodoncja. Wołomin i Pruszków to miasta, w których leczenie ortodontyczne dostępne jest na najwyższym poziomie. Zastosowanie dobranych do potrzeb pacjentów aparatów ortodontycznych pozwala wyeliminować wady zgryzu, a co za tym idzie, odmienić oblicze uśmiechu, zmniejszyć ryzyko pojawienia się chorób w obrębie jamy ustnej oraz uniknąć przedwczesnej utraty uzębienia.

Zapraszamy do odwiedzania naszych gabinetów i korzystania z usług stomatologa oraz zabiegów z zakresu ortodoncji, które oferujemy naszym pacjentom w Pruszkowie i Wołominie. Wspólnie zadbajmy o zdrowie zębów i piękny uśmiech!