Uwaga na pasty wybielające!

Wybierz odpowiednią pastę do zębów i właściwie jej używaj

Wybielanie zębów domowymi sposobami nie zawsze jest bezpieczne, zwłaszcza jeśli nie jest poprzedzone konsultacją z dentystą. 


Jedną z najpopularniejszych stosowanych w domu metod rozjaśniania uśmiechu jest stosowanie past wybielających. Warto jednak wiedzieć o tym, że pasta do zębów o właściwościach wybielających może uszkodzić szkliwo, jeśli używa się jej w niewłaściwy sposób.


Wskaźnik ścieralności, czyli RDA


Skrótem RDA określa się wskaźnik ścieralności pasty do zębów. Pasty o wysokim (powyżej 150) wskaźniku RDA usuwają osad nazębny w sposób mechaniczny, jednakże mogą też przy okazji uszkadzać szkliwo – zwłaszcza gdy stosuje się je za często i/lub w zbyt dużych ilościach. Uszkodzenie szkliwa oznacza zaś nie tylko dolegliwości bólowe (pojawienie się nadwrażliwości zębów na gorące, zimne lub słodkie potrawy), ale także zwiększone ryzyko powstania próchnicy. Decydując się na używanie pasty wybielającej warto więc zapytać dentystę o jej dobór oraz o sposób, w jaki powinno się z niej korzystać, by nieumyślnie nie uszkodzić zębów.


Pasta wybielająca – jak jej używać?


Jeśli pasta ma wysoki wskaźnik RDA, nie powinno się jej stosować przez długi okres czasu. Dentyści często doradzają, by po kilku tygodniach wrócić do zwykłej pasty lub używać dwóch past naprzemiennie. Ponadto niewskazane jest używanie zbyt dużej ilości pasty podczas szczotkowania. Na szczoteczkę nie należy nakładać więcej niż połowę długości włosia – odpowiednia porcja powinna być zbliżona rozmiarem do ziarna grochu.


Pruszków, Wołomin – zapytaj swojego dentystę o poradę


Przed rozpoczęciem domowego wybielania warto zapytać o poradę swojego dentystę, który jest najlepszym i najbardziej rzetelnym źródłem informacji na temat higieny i sposobów upiększania uśmiechu. Podczas wizyty możesz zadać wszelkie nurtujące Cię pytania i upewnić się, że wybrany przez Ciebie sposób wybielania będzie nie tylko skuteczny, ale także i stuprocentowo bezpieczny.

Szybki kontakt