Uśmiech na wakacjach

W takich chwilach nie myślimy zbytnio o wizytach u specjalisty, którym jest dentysta. Pruszków nie jest też zbyt atrakcyjnym celem turystycznych wojaży. Dlatego też w poniższym artykule podjęliśmy wysiłek, by podpowiedzieć Ci jak zadbać o zęby, gdy jesteś z dala od naszego gabinetu w Pruszkowie. 

Ci, którzy wypoczywają w ośrodkach z basenem, powinni uważać na chlorowaną wodę – chlor niszczy zęby, powoduje erozję szkliwa oraz przebarwienia. Po kąpieli warto zatem wyszczotkować zęby lub przynajmniej je przepłukać. Będąc na wakacjach, często folgujemy sobie spożywając dużą ilość lodów, napojów gazowanych lub alkoholu – często bez świadomości jak to wpływa na stan naszego uzębienia. 

Ogromna zawartość cukru oraz kwasów, a także gwałtowna zmiana temperatur powodują osłabienie szkliwa, a w konsekwencji choroby przyzębia czy próchnicę. Nie oznacza to jednak, że zupełnie musimy pozbawiać się przyjemności spożywania ulubionych napojów – wystarczy, że je choć trochę ograniczymy, a do picia używać będziemy słomki.

Szybki kontakt