Stomatologiczna edukacja najmłodszych

Edukacja dzieci w zakresie stomatologii jest bardzo ważna

Im szybciej dzieci zaczną uczyć się właściwie dbać o jamę ustną, tym większa szansa, że odpowiednie nawyki przetrwają do okresu dorosłości i pozwolą uniknąć problemów z zębami.


Dentyści podkreślają, że na edukację stomatologiczną nigdy nie jest za wcześnie. Oczywiście należy dostosować ją do wieku dziecka. Początkowo warto mycie zębów przedstawić jako okazję do świetnej zabawy. Używanie smakowej pasty do zębów, kolorowych szczoteczek i kubeczków oraz innych gadżetów (np. minutnika) pomoże wywołać pozytywne skojarzenia i sprawi, że dzieci chętnie będą przystępowały do codziennych czynności higienicznych.


Na wiedzę nigdy nie jest za wcześnie

Warto już od najmłodszych lat uświadamiać dzieci na temat tego, dlaczego tak ważne jest dbanie o zęby. Można w tym celu wspomóc się edukacyjnymi filmami animowanymi, do których istnieje łatwy dostęp w internecie. W ramach akcji informacyjnych i edukacyjnych organizowane są także różne wydarzenia w przedszkolach i szkołach, np. warsztaty, spotkania z maskotkami, z dentystami itd. Zabieranie dzieci na takie wydarzenia to świetny pomysł.


Pruszków, Wołomin: gabinety stomatologiczne także dla dzieci

Niezwykle istotne jest także przyzwyczajanie dzieci do regularnych wizyt u dentysty. Na pierwsze wizyty warto wybrać gabinety specjalizujące się w stomatologii dziecięcej i dostosowane do przyjmowania małych pacjentów – właściwie zaaranżowane i przepełnione przyjazną atmosferą (która w głównej mierze zależy od dentysty przeprowadzającego badania i zabiegi). Po wizycie w gabinecie stomatologicznym dziecko otrzyma nagrodę w postaci orderu czy naklejki, dzięki czemu będzie miało miłą pamiątkę i z chęcią odwiedzi gabinet ponownie.


Szybki kontakt