Stomatologia estetyczna dla pięknego uśmiechu

Piękny uśmiech dzięki stomatologii estetycznej

W uśmiechu najważniejsze jest to, aby był zdrowy – to z pewnością potwierdzi każdy dentysta. Właściwe dbanie o zęby – higienę, leczenie, sprzyjającą zdrowiu dietę – pomaga także w estetycznym aspekcie. Niekiedy jednak potrzebne są dodatkowe zabiegi z zakresu stomatologii estetycznej, aby uśmiech był naprawdę nieskazitelny. Jakie możliwości mają pacjenci gabinetów stomatologicznych?


Stomatologia estetyczna a inne dziedziny stomatologii


Stomatologia estetyczna to tak naprawdę dziedzina zawierająca w sobie zabiegi także z kilku innych gałęzi stomatologii: profilaktyki, ortodoncji czy protetyki. Cechą wspólną tych zabiegów jest dbałość o wygląd uśmiechu, choć nie pozostają one bez wpływu także na zdrowie zębów. Jakim zabiegom można się poddać w naszym gabinecie w Pruszkowie oraz w Wołominie?


Pruszków, Wołomin - zabiegi dla pięknych zębów


Do najczęściej polecanych zabiegów, których efektem jest piękniejszy (a także zdrowszy) uśmiech, należą:

  • piaskowanie – czyli usuwanie osadu, który może być przyczyną przebarwień, a w późniejszym czasie może przeobrazić się w kamień nazębny,

  • lakowanie – uszczelnianie bruzd na zębach,

  • korekta ustawienia zębów (leczenie ortodontyczne),

  • uzupełnianie braków w uzębieniu (protetyka),

  • poprawa kształtu zębów (założenie licówek porcelanowych)

  • wybielanie zębów (metodą nakładkową w domu lub z pomocą specjalistycznej lampy w gabinecie dentystycznym).


O więcej szczegółów na temat powyższych zabiegów oraz innych form dbania o piękno zębów warto pytać dentystę podczas wizyty. Serdecznie zapraszamy!


Szybki kontakt