Sposoby na śnieżnobiały uśmiech

Każdy z nas chciałby pochwalić się pięknymi, białymi zębami, dzięki którym uśmiech stanie się bardziej atrakcyjny i promienny. W tym celu udajemy się na wizyty u dentysty na różnego rodzaju zabiegi. Ważną kwestią jest też regularne szczotkowanie zębów (o technikach szczotkowania pisaliśmy już tu), ale to nie jedyne metody, które można zastosować. Poniżej zostaną one pokrótce omówione.


Metody wybielania zębów


Znane są metody wybielania zębów, które stosowały nasze babcie – szorowanie zębów solą, sodą czy sokiem z cytryny to tylko niektóre z nich. Trzeba jednak pamiętać, że są to metody szkodliwe dla szkliwa – powodują jego osłabienie i erozję. Dlatego też warto zdecydować się na bardziej profesjonalne metody, choć w ich przypadku również warto zachować ostrożność – czasem bardziej żółte zęby są odporniejsze od zębów białych. Niektóre zęby mogą być też odporne na wybielanie, w związku z czym koniecznością może okazać się wykonanie licówek kompozytowych lub koron porcelanowych. 

 

Nakładki żelowe

Do popularnych metod wybielania zębów należą nakładki z żelem, które wprawdzie nie zapewniają błyskawicznego efektu, ale cierpliwi będą mogli cieszyć się z czasem długotrwałymi, śnieżnobiałymi efektami. Stosowany w nakładkach nadtlenek wodoru jest substancją, która jest w stanie poradzić sobie nawet z najtrudniejszymi przebarwieniami. Kuracja nakładkami trwa do 8 tygodni, a w tym czasie konieczne są częste wizyty u stomatologa, gdyż każdy pacjent przejawia inna tolerancję na żel. Cena takiego wybielenia oscyluje wokół 300 złotych. 


 Laser 

Laserowe wybielenie zębów to opcja dla niecierpliwych – gwarantuje szybkie śnieżnobiałe efekty, jednak nie należą one do najtrwalszych. Po jakimś czasie zęby nieco ciemnieją, jednak nie wracają do stanu sprzed wybielenia – dentysta, który wykonuje zabieg wybielenia powinien wyposażyć wychodzącego z gabinetu pacjenta w nakładki, które utrzymają efekt bieli na dłużej.


Najpierw dentysta!

Zanim podejmiemy się wybielania zębów, warto pamiętać, że konieczne jest uprzednie wyleczenie wszystkich zębów w gabinecie stomatologicznym. W tym celu zapraszamy serdecznie do skorzystania z usług gabinetów Piodent w Wołominie i Pruszkowie. Pracujący tu dentyści to specjaliści w każdym calu. Przekonaj się sam i ciesz się zdrowym, białym uśmiechem na długie lata.

Szybki kontakt