Rząd walczy z próchnicą u dzieci

Gabinet dentystyczny w Pruszkowie

Na podstawie zarządzenia ministra zdrowia, które weszło w życie 4 kwietnia, powołany został zespół ekspertów, którzy mają za zadanie opracować rozwiązania wpływające na poprawę stanu zdrowia zębów i jamy ustnej u dzieci. Na zaprojektowanie adekwatnych działań i wprowadzenie ich w życie zespół ma niespełna dwa miesiące, więc prace nad projektem będą bardzo intensywne.


Skład zespołu pozwala wierzyć, że efektem pracy będzie rzetelny projekt, w którym będą wzięte pod uwagę różne aspekty związane z wprowadzeniem go w codzienne realia. Przewodniczącą nowo powstałego zespołu jest dyrektor Departamentu Matki i Dziecka w Ministerstwie Zdrowia, Dagmara Korbasińska. W składzie znajdują się też przedstawiciele różnych instytucji, między innymi Departamentu Polityki Lekowej i Farmacji w Ministerstwie Zdrowia, Ministerstwa Edukacji Narodowej czy też Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych.


W Polsce wiele organizacji pozarządowych podejmuje się promowania profilaktyki stomatologicznej oraz organizacji kampanii informacyjnych i edukacyjnych. Tym razem jednak to oficjalny rządowy projekt będzie narzędziem walki z rozpowszechniającym się problemem próchnicy wśród dzieci. Podczas konsultacji i przygotowania określonych rozwiązań z pewnością dyskutowana będzie możliwość wprowadzenia gabinetów stomatologicznych do szkół oraz form współpracy między szkołami a stomatologami. Będą też rozważane techniczne i finansowe aspekty każdego z proponowanych rozwiązań, tak by projekt miał realne szanse realizacji i był możliwie jak najbardziej efektywny.


Prószków, Wołomin – stomatolog zaprasza już teraz!

My tymczasem zachęcamy do zadbania o zdrowie dziecięcych zębów we własnym zakresie i odwiedzenia wraz ze swoimi pociechami jednego z naszych gabinetów stomatologicznych w Pruszkowie lub Wołominie. Chętnie podejmiemy się leczenia zębów najmłodszych oraz udzielimy porad na temat tego, jak o nie dbać w przyszłości, by problem próchnicy (a także pozostałe problemy zdrowotne jamy ustnej) więcej się nie pojawił. Zapraszamy!

Szybki kontakt