Poznaj tajemnice lakowania zębów

Wśród zabiegów dentystycznych warto jest skupić się na tych, które uchronią nasze zęby przed atakiem próchnicy i innymi, niebezpiecznymi wirusami. Warto więc spojrzeć w kierunku lakowania. Zabieg ten ma działanie profilaktyczne, które zabezpiecza bruzdy zębów przed niechcianymi bakteriami próchnicy.


Kiedy lakujemy zęby?


Zabiegu tego można dokonać na wszystkich zębach trzonowych i przedtrzonowych - zarówno stałych, jak i mlecznych i to w każdym gabinecie dentystycznym. Lakowanie powinno być na jednej z pierwszych wizyt u stomatologa. Najlepiej skupić się od razu na świeżych, stałych trzonowcach u dzieci w wieku 6 do 8 lat. Nie należy po takim zabiegu zapomnieć o wizytach kontrolnych. Dzięki temu zabezpieczymy kolejne zęby i uchronimy je przed niechcianą próchnicą w tak młodym wieku.


Lakowanie zębów – przebieg


Ów zabieg dentystyczny zalicza się do tych szybkich i bezbolesnych. Młody pacjent ma nawet możliwość, by wybrać sobie odcień lakieru. Stomatolog zaczyna od oczyszczenia powierzchni zęba szczoteczką, która nie różni się wyglądem od tej elektrycznej, dostępnej w sklepach. Robi się to po to, aby odpowiednio przymocować lak do powierzchni zęba. Następnie, na ząb nanoszony jest wytrawiacz o żelowej konsystencji, który potem należy wypłukać wodą. Ząb musi zostać także odpowiednio wysuszony, dlatego stosuje się liglinę, która wchłania nadmiar śliny. Ostatnim etapem jest naniesienie na zęby, przez stomatologa laku, o cienkiej warstwie, jaką należy odpowiednio rozprowadzić po wszystkich bruzdach zębowych. Na sam koniec następuje oświetlanie lampą laku. Jej zadaniem jest zawiązanie preparatu, doprowadzając go do konsystencji stałej.


Szybki kontakt

Pruszków, Wołomin – stomatolog zaprasza!
Dbanie o zęby jest bardzo ważne, ponieważ od stanu zębów w dużej mierze zależy zdrowie całego organizmu. Dlatego też niezbędne jest stosowanie się do zasad higieny oraz regularne odwiedzanie dentysty, który może szybko zareagować na jakiekolwiek nieprawidłowości.

Nasze gabinety w Pruszkowie i Wołominie gwarantują najlepszą opiekę stomatologiczną. Dentysta ma za zadanie na bieżąco kontrolować stan zębów pacjenta, podejmować odpowiednie zabiegi lecznicze oraz udzielać cennych porad dotyczących codziennej higieny, diety i innych kwestii wpływających na zdrowie jamy ustnej. Zachęcamy wszystkich mieszkańców Pruszkowa i Wołomina do odwiedzenia stomatologa. Wizyty w naszych gabinetach przebiegają w przyjaznej atmosferze, leczenie jest bezbolesne, a jego efekty satysfakcjonujące.
Ortodonta w Pruszkowie i Wołominie
Odwiedzający nas pacjenci mogą także skorzystać możliwości, jakie stwarza nowoczesna ortodoncja. Wołomin i Pruszków to miasta, w których leczenie ortodontyczne dostępne jest na najwyższym poziomie. Zastosowanie dobranych do potrzeb pacjentów aparatów ortodontycznych pozwala wyeliminować wady zgryzu, a co za tym idzie, odmienić oblicze uśmiechu, zmniejszyć ryzyko pojawienia się chorób w obrębie jamy ustnej oraz uniknąć przedwczesnej utraty uzębienia.

Zapraszamy do odwiedzania naszych gabinetów i korzystania z usług stomatologa oraz zabiegów z zakresu ortodoncji, które oferujemy naszym pacjentom w Pruszkowie i Wołominie. Wspólnie zadbajmy o zdrowie zębów i piękny uśmiech!