Polscy dentyści atrakcją turystyczną?

Zabiegi stomatologiczne w Polsce - to z nich korzystają zagraniczni turyści

Choć Polska ma do zaoferowania mnóstwo atrakcji turystycznych, to okazuje się, że wiele osób z zagranicy przyjeżdża do nas po to, aby... wyleczyć zęby! 


To zjawisko, zwane denturystyką, jest coraz bardziej zauważalne i staje się szansą dla gabinetów dentystycznych na większe zarobki, a w konsekwencji także na stałe podnoszenie jakości oferowanych usług.


Stomatologiczne wakacje coraz popularniejsze

Turystyka medyczna staje się ważną gałęzią polskiej gospodarki. Obecnie to stomatolodzy odczuwają najwięcej korzyści z tego faktu. W Polsce są oferowane usługi dentystyczne na wysokim poziomie. Dentyści dysponują także nowoczesnym sprzętem oraz fachową wiedzą zdobywaną podczas studiów na uczelniach wyższych zapewniających wysoki poziom kształcenia. Ceny usług stomatologicznych są jednak – w porównaniu do państw leżących na zachodzie i północy Europy – znacznie tańsze. Nic więc dziwnego, że Brytyjczycy czy Norwegowie chętnie przyjeżdżają do Polski na "dental holidays".

Oczywiście na leczeniu stomatologicznym podczas takich wakacji się nie kończy. Turyści wykorzystują okazję i pieką dwie pieczenie przy jednym ogniu – umawiają wizyty stomatologiczne, a oprócz tego korzystają z atrakcji turystycznych. Niektóre kliniki stomatologiczne, aby przyciągnąć zagranicznych pacjentów, oferują organizację całego takiego wyjazdu. Plan uwzględnia zabiegi stomatologiczne, przelot, zakwaterowanie, wyżywienie oraz możliwość skorzystania z wybranych atrakcji. Branża denturystyczna stale się rozwija i jest dla polskich dentystów dużą szansą na powiększenie kapitału, który może być następnie wykorzystany na inwestycje i dalszą poprawę standardu oferowanych usług.


Pruszków, Wołomin – zapraszamy do gabinetu stomatologicznego

W naszych gabinetach w Pruszkowie i Wołominie chętnie przyjmiemy zarówno polskich, jak i zagranicznych pacjentów. Dla nas priorytetem jest zdrowie zębów! Serdecznie zapraszamy do kontaktu i rezerwacji wizyty.  

Szybki kontakt