Polacy coraz częściej odwiedzają dentystów

Dane statystyczne o odwiedzinach u dentysty

Coraz mniej Polaków unika wizyt w gabinetach stomatologów


Zwiększa się świadomość zdrowotna naszych rodaków i ich aktywność w tej sferze. 


Na dowód przedstawiamy garść danych statystycznych dotyczących tego, z jaką częstotliwością Polacy odwiedzają gabinety dentystyczne.


Jest lepiej niż w 2009 roku


Zgodnie z danymi udostępnionymi przez Główny Urząd Statystyczny, ponad 55% Polaków odwiedza dentystę przynajmniej raz w roku. Jest to znaczna poprawa w stosunku do 2009 roku, kiedy odsetek ten wynosił 44%. Wśród osób korzystających z usług dentystycznych przynajmniej raz w ciągu roku więcej jest mieszkańców miast (w ich przypadku wskaźnik ten wynosi 60%, podczas gdy w przypadku mieszkańców wsi jest on o niemal 20% niższy). Do stomatologów chętniej uczęszczają kobiety niż mężczyźni – różnica wynosi tu ok. 8%.


Najczęściej z usług stomatologicznych korzystają dzieci w wieku 10-14 lat. Łącznie 71% z nich odwiedza dentystę przynajmniej raz w roku (56% - raz na pół roku). Najrzadziej zaś dentystów odwiedzają osoby po 70. roku życia – tylko 27% z nich minimum raz w roku korzysta z usług tych lekarzy.


Dane te, zwłaszcza w porównaniu ze statystykami sprzed kilku lat, pozwalają ocenić, że Polacy są coraz bardziej uświadomieni w kwestii zdrowia i coraz chętniej o nie dbają. Zdają sobie sprawę z tego, że zdrowie zębów jest ważne, a gwarancją jego zachowania są regularne wizyty w gabinetach dentystycznych. Oby tak dalej.


Pruszków, Wołomin – odwiedź nas już teraz!


Cieszymy się z powyższych faktów, liczymy na to, że statystyki te będą się wciąż poprawiały i tym serdeczniej zachęcamy wszystkich mieszkańców Wołomina oraz Pruszkowa do odwiedzania naszych gabinetów. Odwiedziłeś dentystę pół roku temu lub dawniej? Zadzwoń już teraz, zarejestruj wizytę i świadomie zadbaj o swoje zdrowie – zapraszamy!

Szybki kontakt