Po Świętach do dentysty!

Wielkanoc - suto zastawiony stół a zdrowie zębów

Polskie Święta, zarówno Boże Narodzenie, jak i Wielkanoc, kojarzą się z rodzinnym ucztowaniem. Piękna tradycja wspólnego siedzenia przy suto zastawionym stole nie jest jednak zbyt korzystna dla zębów. Zarówno ilość, rodzaj, jak i sposób jedzenia posiłków w czasie świątecznych dni może się odbić na ich zdrowiu. Warto zatem już teraz pomyśleć o wizycie kontrolnej u stomatologa w najbliższym czasie.


Świąteczne zwyczaje a zdrowie zębów


W jaki sposób dni spędzone na świętowaniu mogą zaszkodzić zębom? Przede wszystkim sam zwyczaj przesiadywania przy stole nie jest dla zębów korzystny. Podjadanie kolejnych porcji przygotowanych potraw sprawia, że nie trzymamy się zwyczaju mycia zębów po każdym posiłku. To, co jemy, także ma znaczenie. Słodkie mazurki z masą kajmakową, serniki, babki inne słodkości to prawdziwa zachęta dla bakterii próchnicowych. Cukier osadza się na zębach i umożliwia im rozwój, a nasze zęby mogą odczuć tego skutki bardzo szybko.


Pruszków, Wołomin – dentysta zaprasza na wizytę kontrolną!


Żeby upewnić się, że stan zębów się nie pogorszył i szybko zareagować na ewentualne nieprawidłowości w jamie ustnej, warto tuż po świętach wybrać się do stomatologa. Wizytę u dentysty można zarezerwować z wyprzedzeniem, jeszcze przed okresem świątecznym. Dzięki temu nie będzie się jej odkładało na przyszłość, a dodatkowo być może zniknie część wyrzutów sumienia związana z wielkanocnymi przysmakami. Serdecznie zapraszamy do kontaktu z naszymi gabinetami w Pruszkowie i Wołominie. I oczywiście życzymy wesołych, rodzinnych i smacznych Świąt!

Szybki kontakt