Ortodoncja dla każdego

Leczenie ortodontyczne jest coraz bardziej popularną formą dbałości o swoje zęby. Niegdyś było mniej dostępne i traktowane w kategoriach fanaberii, dziś jednak jest już zupełnie inaczej. Każdy, kto chce cieszyć się zdrowym i pięknym uśmiechem powinien skorzystać z korzyści płynących z dziedziny jaką jest ortodoncja. Pruszków jest zaś przykładem miasta, w którym korzyści te są na wyciągnięcie ręki.Ortodoncja w zarysieLeczenie ortodontyczne opiera się na wyeliminowaniu problemu nieprawidłowego ustawienia zębów i korekcji wad zgryzu. Wpływa to nie tylko na poprawę estetyki uśmiechu, ale również na zdrowie całej jamy ustnej, gdyż wyprostowane zęby są prostsze w czyszczeniu, mniej narażone na próchnicę i inne choroby przyzębia. Ponadto warto wiedzieć, że skrzywione zęby ze względu na ucisk na mięśnie żwaczy mogą być przyczyną bólów głowy, szyi, barków i pleców, zatem zabiegi ortodontyczne są w stanie wpłynąć również na ogólną kondycję organizmu. Podstawą leczenia są aparaty ortodontyczne, wśród których rozróżnić można aparaty stałe oraz ruchome. Decyzja o wyborze odpowiedniego modelu aparatu powinna być podjęta po wnikliwych konsultacjach z ortodontą. Pruszków jest miejscem, w którym z takich konsultacji możesz skorzystać! 


Kiedy do ortodonty? Na leczenie ortodontyczne powinieneś się zdecydować kiedy odczujesz potrzebę poprawy swojego zdrowia czy wygląd. Pomocna może się w tym aspekcie ocena stanu swojego uzębienia pod kątem poniższych symptomów. Ich obecność powinna być motywatorem do odwiedzenia ortodonty. Jakie to symptomy?

ortodoncja_pruszkow

  • wysunięcie żuchwy (dolne zęby są zbyt mocno wysunięte do przodu),
  • przodozgryz górny (górne zęby są wysunięte zbyt mocno do przodu),
  • zgryz krzyżowy (odwrotne zachodzenie na siebie zębów),
  • zgryz otwarty (niezachodzenie zębów górnych na dolne), 
  • szpary (przestrzenie między zębami) 
  • stłoczenie zębów (zęby nie mieszczą się w zębodole).


  • W celu konsultacji leczenia ortodontycznego zapraszamy do naszego gabinetu w Pruszkowie, a także do zapoznania się z naszą ofertą.

    Szybki kontakt