Obalamy mity na temat implantów

Implanty mogą skutecznie poprawić Twój uśmiech

Jedną z najbardziej efektywnych i estetycznych metod poprawiania uśmiechu jest zastosowanie implantów. Wiele osób ma jednak obawy związane z tym rozwiązaniem, a są one spowodowane mitami, które krążą na ich temat. Nie warto rezygnować z tej metody leczenia tylko z powodu błędnych przekonań, dlatego postanowiliśmy część z nich obalić.


  1. Wszczepianie implantów jest bolesne – to nieprawda, gdyż dentyści posiadają środki znieczulające, które eliminują ból podczas zabiegu.

  2. Implanty powodują bóle głowy – żadne badania kliniczne nie potwierdziły związku implantów z bólem głowy. Ta dolegliwość może być jednak powodowana przez inne problemy zdrowotne, które w połączeniu z obecnością implantów mogą skutkować bólem.

  3. Wszczepianie implantów jest bardzo kosztowne – gdy porównamy ich cenę do innych rozwiązań (np. koron, mostów), rzeczywiście jest ona wyższa. Mimo to ich wszczepienie i tak pozostaje bardziej opłacalną formą, gdyż są one dużo trwalsze.

  4. Implanty mogą się nie przyjąć – taka sytuacja ma miejsce jedynie w około 5% przypadków i zwykle można wskazać jasną przyczynę (np. nieodpowiednio zbudowana kość szczęki). Istnieje więc niezwykle małe ryzyko, że się nie przyjmą.

  5. Dbanie o nie jest kłopotliwe – to nieprawda. O implanty dba się tak samo jak o naturalne zęby, a zatem wystarczy stosować się do zasad higieny oraz regularnie odwiedzać dentystę.


Być może powyższe uwagi rozwiały Twoje wątpliwości co do zastosowania tej metody leczenia. Jeśli tak, serdecznie zapraszamy do naszych gabinetów – lekarze pracujący w Pruszkowie i Wołominie z pewnością udzielą Ci więcej informacji na temat tego rozwiązania.

Szybki kontakt