Niezastąpione zabiegi profilaktyczne

Warto stosować profilaktykę stomatologiczną

Dentyści są zgodni co do tego, że aby poprawić stan zębów zarówno u dzieci, jak i dorosłych, potrzebna jest właściwa edukacja – poszerzanie wiedzy na temat właściwej higieny jamy ustnej, zdrowej dla zębów diety, odpowiednich nawyków. Jednak teoria daje efekty tylko i wyłącznie w połączeniu z praktyką.

Pacjenci powinni więc pamiętać o regularnych wizytach w gabinecie stomatologicznym, gdzie nie tylko mogą wyleczyć powstałe ubytki, ale także poddać się zabiegom profilaktycznym, które skutecznie pomogą ochronić zęby przed próchnicą.


Jakie zabiegi profilaktyczne dostępne są w gabinetach dentystycznych?


  • Lakowanie – to zabieg wykonywany u najmłodszych pacjentów, polegający na uszczelnieniu naturalnie występujących na zębach bruzd. Dzięki temu zmniejsza się ryzyko powstania próchnicy.

  • Lakierowanie – czyli zabieg z użyciem preparatów zawierających fluor, który wpływa na utwardzenie szkliwa, jego wzmocnienie i uodpornienie zębów na możliwość mechanicznego uszkodzenia.

  • Skaling – to usuwanie kamienia nazębnego, który zbiera się głównie przy dziąsłach. Regularne usuwanie kamienia pozwala zmniejszyć ryzyko rozwoju chorób przyzębia, a przy okazji wpływa na poprawę wyglądu zębów.

  • Piaskowanie – czyli usuwanie osadu nazębnego. Nagromadzony przez dłuższy czas osad nie może być samodzielnie usunięty przez pacjenta podczas szczotkowania, dlatego warto poddać się temu zabiegowi u dentysty. Piaskowanie wpływa na poprawę estetyki zębów – pomaga usunąć część przebarwień i rozjaśnia uśmiech.


Zabiegi profilaktyczne w Pruszkowie i Wołominie – zapraszamy!


Wszystkie powyższe zabiegi są argumentami za tym, by odwiedzać dentystę regularnie – nie tylko wtedy, gdy pojawia się ból zęba. Zabiegi te pozwalają ochronić jamę ustną przed wieloma dolegliwościami oraz poprawiają wygląd zębów. Zachęcamy do skorzystania z nich w naszych gabinetach w Pruszkowie i Wołominie.

Szybki kontakt