Nie walcz samodzielnie z przebarwieniami zębów

Gabinet dentystyczny - skorzystaj z zabiegu wybielania zębów!

Przebarwienia zębów to jedna z głównych kwestii, na które narzekają osoby zapytane o opinię na temat swojego uśmiechu. Nieładny kolor zębów może znacznie obniżyć atrakcyjność. Choć oczywiście najważniejsze jest to, aby zęby były zdrowe, to ich wygląd także ma duże znaczenie. Nie warto jednak stosować tak zwanych domowych metod wybielania. Najskuteczniejszym sposobem na poprawę wyglądu uśmiechu będzie wybielanie w gabinecie dentystycznym.


Dlaczego domowe metody wybielania mogą być niebezpieczne?

Osoby, które decydują się na samodzielną walkę z przebarwieniami, bardzo często stosują własnoręcznie wykonane pasty do zębów, np. na bazie sody. Mogą jednak nie wiedzieć o tym, że stosowanie takich past może osłabić szkliwo, wpłynąć na jego ścieranie i w konsekwencji prowadzić do nadwrażliwości zębów lub do wystąpienia zwiększonego ryzyka próchnicy.

Podobnie działają także silnie wybielające pasty do zębów o wysokim wskaźniku ścieralności. Ich długotrwałe stosowanie może wyrządzić więcej szkód niż pożytku w jamie ustnej. Wybór i sposób używania past tego typu należy skonsultować ze stomatologiem.


Pruszków, Wołomin – profesjonalne wybielanie w gabinetach dentystycznych

Niezawodną i najskuteczniejszą metodą wybielania jest poddanie się specjalistycznemu zabiegowi w gabinecie stomatologicznym. Pod okiem dentysty zabieg przebiegnie w stu procentach bezpiecznie, a jego rezultaty będą widoczne przez długi czas. Zapytaj o wybielanie podczas odwiedzin w naszych gabinetach w Pruszkowie i Wołominie – zapraszamy!

Szybki kontakt