Na czym polega leczenie protetyczne?

Protetyka stomatologiczna jest działem stomatologii, w ramach którego dokonywane są zabiegi mające na celu rekonstrukcję uśmiechu poprzez uzupełnienie brakujących zębów. Tego rodzaju zabiegów dokonać może jedynie dentysta. Pruszków jest natomiast jednym z miejsc, gdzie możesz ich dokonać.


Leczenie protetyczne – na czym polega?


dentysta_pruszków W trakcie leczenia protetycznego pacjent nosi uzupełnienia protetyczne zwane protezami. Są to swego rodzaju aparaty leczniczo-rehabilitacyjne, które w stomatologii dzielą się na dwie grupy: protezy stałe (np. wkłady koronowe czy licówki porcelanowe), protezy ruchome (protezy szkieletowe czy nakładowe). Dentysta umieszcza protezy w jamie ustnej pacjenta w sytuacji kiedy z jakichś przyczyn utracił on zęby. W odróżnieniu od implantów nie stanowią one jedności biologicznej z organizmem. Jak dobrać protezy? 


Dobór urządzeń protetycznych odbywa się po uprzedniej konsultacji dentysty z pacjentem. Obejmuje ona przeanalizowanie czynników takich jak: wiek pacjenta, braki w uzębieniu (ile zębów należy uzupełnić) jakość nieutraconych zębów, a także kondycja jamy ustnej, zgryz (w jakim jest stanie), nawyki w zabiegach higienicznych, oczekiwania pacjenta oraz jego warunki finansowe. Po konsultacji z pacjentem, dentysta dobiera odpowiednią dla niego drogę leczenia. Z wszelkich zabiegów protetycznych skorzystać można w ramach naszych gabinetów stomatologicznych w Pruszkowie i Wołominie. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i skorzystania z naszych usług.

Szybki kontakt