Moda na kobiecy uśmiech

Jakiś czas temu poruszaliśmy na naszej stronie temat wyboru pomiędzy dentystą płci męskiej i żeńskiej. Już wówczas zauważyliśmy zjawisko feminizacji zawodu dentysty. Dziś dodamy w tym obszarze kolejną cegiełkę, poruszając kwestię feminizacji... uśmiechu! Co to oznacza? Czy to zjawisko, które wiąże się z nowym zakresem usług w gabinetach stomatologicznych? O tym wszystkim poniżej.


Moda na "feminizację uśmiechu"


Kobiety i mężczyźni różnią się pod wieloma względami - również pod względem uśmiechu. Dzieje się tak, ponieważ zęby mają różny rozmiar, kształt i proporcje w zależności od płci. Kobiety mają zazwyczaj zęby mniejsze, dłuższe i zaokrąglone przy krawędziach. W gabinetach stomatologicznych coraz częściej słyszy się o niezadowoleniu pacjentek z powodu tzw."męskiego uśmiechu", co oznacza, że zęby są za szerokie i nieproporcjonalne, co pływa na estetykę uśmiechu. Stąd też w protetyce praktykować zaczyna się serię zabiegów mających poprawić wygląd uśmiechu z zastosowaniem technologii DSD (Digital Smile Design), Dzięki niej możliwe jest dopasowanie uśmiechu do rysów twarzy z uwzględnieniem wielu czynników, takich jak choćby przerwa w kącikach ust.


Zabiegi w praktyce


Dentyści w gabinetach stomatologicznych w zabiegach upiększających uśmiech stosują zazwyczaj cienkie licówki. Dzięki nałożeniu ich na powierzchnię zębów można przedłużyć zęby, Można też zmienić ich szerokość, a także zmienić ich kwadraturę. Rzadziej stosuje się rozwiązania z zakresu mocno inwazyjnej medycyny estetycznej, która zakłada wymianę uzębienia. Jest to zabieg wymagający współpracy specjalistów z wielu dziedzin okołodentystycznych (protetyka, ortodonty, itp.). Efektem jest jednak zupełnie nowy uśmiech, idealnie dostosowany do proporcji twarzy pacjenta(-ki).


W naszych gabinetach w Pruszkowie i Wołominie wykonujemy szereg zabiegów, dzięki którym Twój uśmiech stanie się zdrowszy i piękniejszy. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Szybki kontakt