Moc witamin to zdrowie dla zębów i dziąseł

Każdy z nas, albo na pewno większość, chce, aby na co dzień móc cieszyć się pięknym uśmiechem, zdrowymi zębami i dziąsłami. Niestety nic nie przychodzi samo. Trzeba postarać się o to, by do tego doprowadzić. Cały sekret tkwi w dostarczaniu do swojego organizmu odpowiedniej ilości witamin. Dodatkowo nie należy zapominać o codziennej higienie jamy ustnej oraz regularnych wizytach u stomatologa. Nie można jednak zapominać o tym, aby codzienną dietę wzbogacić w witaminy, bowiem nie wszystkie są produkowane przez nasz organizm.


Jakie witaminy są niezbędne?


Umieszczając we własnej diecie witaminy i minerały będziemy mogli cieszyć się zdrowymi dziąsłami. Podniesiemy także ich odporność. Niedobór odpowiednich składników może niestety doprowadzić do różnego rodzaju stanów zapalnych, chorób dziąseł i owrzodzeń, które wystąpią w jamie ustnej.


Czego nie powinniśmy pomijać, jeśli chodzi o naszą dietę?


Bardzo ważny, stanowiący podstawę wszystkiego jest wapń oraz witamina D, bowiem odgrywają one istotną role w procesie budowy kości. Nie może też zabraknąć fosforu i witaminy C. Taki witaminowy zastrzyk powinien zawsze pojawiać się na talerzach zarówno u dorosłych, jak i u dzieci.


Odwiedź nasze gabinety


Ogromna część społeczeństwa zmaga się z przeróżnymi problemami, które dotyczą jamy ustnej. Pomożemy Ci je rozwikłać! Jesteśmy w stanie zaoferować profesjonalne usługi dentystyczne i zagwarantować, że będziesz zadowolony z wizyty.
Nie taki dentysta straszny, jak go malują. Zapraszamy do gabinetów w Prószkowie i Wołminie.

Szybki kontakt