Leczenie zębów w ciąży

 

Najlepiej wyleczyć zęby przed ciążą i to podpowie każdy dentysta, więc jeżeli planujesz potomka włącz regularne wizyty do swojego planu. W czasie ciąży można leczyć zęby i tradycyjne wypełnienie nie zaszkodzi organizmowi matki ani dziecku. Problemem jest zdjęcie RTG – zakazane w pierwszym trymestrze i odradzane w czasie całej ciąży z powodu swojej szkodliwości dla rozwijającego się płodu. Nowoczesna technologia, czyli sprzęty z mniejszym promieniowaniem są dozwolone. W pierwszym trymestrze mama będzie musiała zrezygnować ze znieczulenia, chyba, że sytuacja jest ekstremalna – wtedy lekarz musi zdecydować co przyniesie więcej szkody dziecku: ból i stres matki czy znieczulenie.

W okresie ciąży można zapomnieć o wybielaniu zębów – środki używane do wybielania nie zostały przebadane pod kątem ciąży i nikt jeszcze nie dowiódł, że są w 100% bezpieczne. Jeżeli nie trzeba to po co ryzykować?

Polecamy wyleczyć zęby przed ciążą i zdjąć sobie problem z głowy, gdyż dziecku nie służy żaden stres – nawet ten z wizyty u dentysty.  

Szybki kontakt