Jaki aparat ortodontyczny sprawić dziecku i nastolatkom?

Nie jest to oczywiście nic straconego, a wręcz przeciwnie. Dostajemy wtedy sygnał do tego, aby zrobić coś z uzębieniem własnego dziecka. Jeśli uda nam się w porę o to zadbać, możemy mieć pewność, że pociechy w późniejszym życiu będą nam za to wdzięczne.

Jaki jest najlepszy czas, by wybrać się z dzieckiem do ortodonty?Ogólna granica w tym temacie nie została ustalona, jednak mimo wszystko warto zrobić to jak najwcześniej. Czyli wtedy, kiedy organizm dziecka jest na etapie dynamicznego wzrostu. Najczęściej dochodzi do tego pomiędzy 9 a 14 rokiem życia. Warto jest zabrać dziecko do ortodonty jeszcze wtedy, kiedy ma zęby mleczne, a dlaczego? W tym czasie można zaobserwować najbardziej plastyczny zgryz u dziecka i mamy do czynienia z bardzo szybkim rozwojem uzębienia. Koszt leczenia w takiej sytuacji także jest o wiele tańszy.

Co wybrać dla dziecka lub nastolatka?Dobór odpowiedniego aparatu zależy głównie od rodzaju wady. Stomatolog może w takiej sytuacji zlecić także wykonanie zdjęcia RTG, by móc szczegółowo poznać zgryz pacjenta. Ma to również związek z tym, jak długo będzie trwało leczenie. Dla dzieci bardzo dobrym rozwiązaniem są obecnie aparaty ruchome, które można wyjmować. Nie ma konieczności, by nosić je cały czas. Idealną porą na zakładanie aparatu jest zazwyczaj noc. Nasza pociecha nie ma wtedy wpływu na to, co znajduje się w buzi i podczas spania nie będzie sobie wyjmowało aparatu.

Pruszków i Wołmin – odwiedź nasze gabinetyZapraszamy też gorąco wszystkich, którzy mają problemy z uzębieniem do Pruszkowa i Wołmina. Jesteśmy w stanie zapewnić Ci najbardziej profesjonalną obsługę, której na pewno nie będziesz żałował. Czekamy na Ciebie!

Szybki kontakt

Pruszków, Wołomin – stomatolog zaprasza!
Dbanie o zęby jest bardzo ważne, ponieważ od stanu zębów w dużej mierze zależy zdrowie całego organizmu. Dlatego też niezbędne jest stosowanie się do zasad higieny oraz regularne odwiedzanie dentysty, który może szybko zareagować na jakiekolwiek nieprawidłowości.

Nasze gabinety w Pruszkowie i Wołominie gwarantują najlepszą opiekę stomatologiczną. Dentysta ma za zadanie na bieżąco kontrolować stan zębów pacjenta, podejmować odpowiednie zabiegi lecznicze oraz udzielać cennych porad dotyczących codziennej higieny, diety i innych kwestii wpływających na zdrowie jamy ustnej. Zachęcamy wszystkich mieszkańców Pruszkowa i Wołomina do odwiedzenia stomatologa. Wizyty w naszych gabinetach przebiegają w przyjaznej atmosferze, leczenie jest bezbolesne, a jego efekty satysfakcjonujące.
Ortodonta w Pruszkowie i Wołominie
Odwiedzający nas pacjenci mogą także skorzystać możliwości, jakie stwarza nowoczesna ortodoncja. Wołomin i Pruszków to miasta, w których leczenie ortodontyczne dostępne jest na najwyższym poziomie. Zastosowanie dobranych do potrzeb pacjentów aparatów ortodontycznych pozwala wyeliminować wady zgryzu, a co za tym idzie, odmienić oblicze uśmiechu, zmniejszyć ryzyko pojawienia się chorób w obrębie jamy ustnej oraz uniknąć przedwczesnej utraty uzębienia.

Zapraszamy do odwiedzania naszych gabinetów i korzystania z usług stomatologa oraz zabiegów z zakresu ortodoncji, które oferujemy naszym pacjentom w Pruszkowie i Wołominie. Wspólnie zadbajmy o zdrowie zębów i piękny uśmiech!