Jak zachęcić dziecko do wizyty u dentysty?

Dzieci łatwo zachęcić do wizyt u dentysty - jeśli zna się na to sposoby!

Z punktu widzenia rodziców bardzo ważne jest, by ich dzieci już od najmłodszych lat miały pozytywne skojarzenia z wizytami stomatologicznymi oraz z dbaniem o zdrowie zębów.


Jeśli zostaną zniechęcone już na początku, późniejsze utrzymanie jamy ustnej w zdrowiu może być bardzo kłopotliwe. 


Poza wyrabianiem w dzieciach właściwych nawyków higienicznych, warto też zadbać o ich pozytywne nastawienie do wizyt u dentysty. 


Jak można to zrobić?


Jak sprawić, by dziecko nie bało się dentysty?


  1. Niech dbanie o zęby będzie przyjemnością i zabawą. Zainwestuj w akcesoria higieniczne, które będą dla dziecka atrakcyjne – w sklepach bez problemu znajdziesz takie produkty jak kolorowy kubeczek, szczoteczka z rączką o ciekawym kształcie, kolorowa i smaczna pasta do zębów, minutnik itd. Niech codzienne mycie zębów będzie przyjemnym rytuałem, kojarzącym się z zabawą, a nie z przymusem. Dzięki temu wizyta u dentysty także stanie się miłym i wyczekiwanym wydarzeniem.

  2. Pokazuj dziecku filmy i książki edukacyjne związane ze zdrowiem zębów. Bohaterowie książek i bajek mogą w naturalny i łatwy sposób nauczyć Twoje dziecko, że wizyta u dentysty to przyjemność, podobnie zresztą jak codzienne dbanie o zęby.

  3. Rozmawiaj! Niech Twoje dziecko zrozumie, dlaczego ważne jest, by potrafiło zadbać o swoje zdrowie oraz w jaki sposób pomoże w tym odwiedzenie stomatologa.

  4. Wybierz gabinet dentystyczny rozumiejący i spełniający potrzeby małych pacjentów. Kolorowe sprzęty i akcesoria, kącik zabaw, naklejki i nagrody za bycie dzielnym pacjentem, możliwość założenia kolorowych plomb – wszystkie te elementy wpłyną na powstanie pozytywnych skojarzeń z wizytą stomatologiczną. Pierwsza i każda kolejna wizyta powinna przebiec w przyjaznej, luźnej atmosferze i pozostać miłym wspomnieniem.


Pruszków, Wołomin – odwiedzaj nasze gabinety razem ze swoimi pociechami


Nasze gabinety w Pruszkowie i Wołominie oferują usługi z zakresu stomatologii dziecięcej i są doskonale przystosowane do przyjmowania małych pacjentów. Odwiedź nas ze swoim dzieckiem i pokaż mu, że wizyta u dentysty może być niezwykłym, pozytywnym przeżyciem. Zapraszamy!

Szybki kontakt