Jak wyleczyć złamany, pęknięty albo ukruszony ząb?

Jest wiele różnych sytuacji, w których udajemy się do dentysty. Możemy mieć do czynienia z gorszym, bądź lżejszym problemem. Co zatem zrobić w sytuacji, kiedy nasz ząb się kruszy, jest złamany lub pęknięty? Nie należy tego oczywiście zostawiać i czekać aż „samo się naprawi”. Trzeba w takim przypadku niezwłocznie udać się do stomatologa. Nieważne, czy do złamania zęba doszło przy dziąśle, czy jest to konkretny ząb, bądź jest leczony kanałowo. Wszystko da się wyleczyć. Wystarczy, że skorzystamy z usług profesjonalnego dentysty.


Jakie są przyczyny złamanego zęba?


Każdy ząb ma tkankę, którą jest szkliwo. Mimo że uchodzi ona za najsilniejszą w całym organizmie, również może ulec zniszczeniu. Jest wiele różnych sposobów, poprzez które możemy doprowadzić do uszkodzenia zęba. Do tego mogą oczywiście zaliczać się upadki z różnych wysokości, wypadki samochodowe, uderzeniach i walce spowodowanych jakimś konfliktem pomiędzy osobami. Nawet uprawiając sport można zniszczyć sobie własne zęby. Jednak to nie wszystko, bo do uszkodzenia zęba może dojść również przez pokarm. Jakie są zatem produkty, które źle wpływają na nasze uzębienie?


  • Owoce cytrusowe

  • alkohol

  • kawa

  • chipsy

  • napoje gazowane

  • twarde cukierki

  • napoje energetyczne lub izotoniczne


Dentysta Pruszków i Wołmin- sprawdź co Cię tutaj czeka!


Jeżeli borykasz się z opisywanym problemem nie powinieneś dłużej zwlekać z odwiedzeniem stomatologa. Chcemy Cię tym samym zaprosić do naszych gabinetów w Pruszkowie i Wołminie. Gwarantujemy profesjonalną obsługę i to, że zadbamy o Twoje zęby, jak najlepiej potrafimy- zapraszamy!

Szybki kontakt

Pruszków, Wołomin – stomatolog zaprasza!
Dbanie o zęby jest bardzo ważne, ponieważ od stanu zębów w dużej mierze zależy zdrowie całego organizmu. Dlatego też niezbędne jest stosowanie się do zasad higieny oraz regularne odwiedzanie dentysty, który może szybko zareagować na jakiekolwiek nieprawidłowości.

Nasze gabinety w Pruszkowie i Wołominie gwarantują najlepszą opiekę stomatologiczną. Dentysta ma za zadanie na bieżąco kontrolować stan zębów pacjenta, podejmować odpowiednie zabiegi lecznicze oraz udzielać cennych porad dotyczących codziennej higieny, diety i innych kwestii wpływających na zdrowie jamy ustnej. Zachęcamy wszystkich mieszkańców Pruszkowa i Wołomina do odwiedzenia stomatologa. Wizyty w naszych gabinetach przebiegają w przyjaznej atmosferze, leczenie jest bezbolesne, a jego efekty satysfakcjonujące.
Ortodonta w Pruszkowie i Wołominie
Odwiedzający nas pacjenci mogą także skorzystać możliwości, jakie stwarza nowoczesna ortodoncja. Wołomin i Pruszków to miasta, w których leczenie ortodontyczne dostępne jest na najwyższym poziomie. Zastosowanie dobranych do potrzeb pacjentów aparatów ortodontycznych pozwala wyeliminować wady zgryzu, a co za tym idzie, odmienić oblicze uśmiechu, zmniejszyć ryzyko pojawienia się chorób w obrębie jamy ustnej oraz uniknąć przedwczesnej utraty uzębienia.

Zapraszamy do odwiedzania naszych gabinetów i korzystania z usług stomatologa oraz zabiegów z zakresu ortodoncji, które oferujemy naszym pacjentom w Pruszkowie i Wołominie. Wspólnie zadbajmy o zdrowie zębów i piękny uśmiech!