Jak walczyć z dentofobią?

Dentofobia - walcz z nią i dbaj o swoje zęby

Strach przed dentystą nie dotyczy jedynie dzieci – wręcz przeciwnie, dorośli są jego częstymi ofiarami, a aż 4/5 wszystkich pacjentów deklaruje, że w mniejszym lub większym stopniu odczuwa lęk przed wizytą w gabinecie stomatologicznym.


Walka z dentofobią nie jest łatwa i wiele osób niestety nie radzi sobie ze swoim strachem. W konsekwencji unika wizyty u dentysty, stan ich zębów się pogarsza, lęk wzrasta, a błędne koło nie ma końca. Rozsądek podpowiada, że należy się z niego wyrwać i odwiedzić dentystę, zwłaszcza wtedy, gdy pojawiają się wyraźne zmiany próchnicze na zębach.


Co zrobić, aby pokonać dentofobię?


Po pierwsze, przemóc się. Wybrać numer gabinetu dentystycznego i umówić się na wizytę, pomimo strachu i niechęci. Gdy wyznaczony zostanie termin, a pacjent zostanie postawiony przed faktem dokonanym, będzie o krok bliżej do przezwyciężenia swojej fobii.
Po drugie, poprosić kogoś bliskiego o towarzystwo. Obecność kogoś z rodziny lub przyjaciół może zredukować stres towarzyszący wizycie i być dodatkową motywacją.
Po trzecie, powiedzieć lekarzowi o swoich obawach. Warto, aby stomatolog wiedział, że jego pacjent bardzo przezywa wizytę. Pomoże mu to lepiej rozpoznać jego potrzeby.Pruszków, Wołomin – wizyta u dentysty bez strachu

Obecne technologie stosowane w stomatologii umożliwiają bezbolesne leczenie. Lęk przed dentystą nie może być już uzasadniony strachem przed bólem. Gabinety dentystyczne są komfortowo wyposażone, a lekarze dbają o to, by panowała w nich przyjazna atmosfera. Gdy nie ma powodu do obaw, jedyne, co trzeba zrobić, to podjąć zdecydowane działanie i nie wycofywać się z niego – w trosce o własne zdrowie. Zapraszamy do odwiedzenia naszych gabinetów w Wołominie i Pruszkowie!

Szybki kontakt