Jak rozpoznać martwy ząb?

 Do takiej sytuacji może dojść, wtedy, kiedy bodźce patologiczne przyczynią się do obumarcia tkanek. Jeżeli korzystaliśmy z usług stomatologa, która zawierała leczenie kanałowe, to musimy wiedzieć, że przyczyniamy się do uśmiercenia własnego zęba, ale dzięki temu, nie odczuwamy już bólu i możemy z niego normalnie korzystać.

Jakie są przyczyny umierania zęba?Istnieje wiele powodów, które można podciągnąć pod martwe uzębienie. Jednym z najgłówniejszych powodów jest oczywiście próchnica, która występuje na mlecznym, jak i stałym zębie. Jeżeli zbyt długo będziemy mieli do czynienia z toksycznymi substancjami, które wzięły się z ubytków próchnicowych, może dojść do zapalenia miazgi. Kolejnym przypadkiem, w którym nasz ząb obumrze mogą okazać się wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne, które powstały w wyniku upadku, czy jakiegoś uderzenia. Może wtedy dojść do zaburzeń dopływu krwi, która nie dostanie się do miazgi zębowej. Coś podobnego dzieje się także podczas wybicia zęba. Tkanki w miazdze są atakowane przez bakterie, które mogą doprowadzić do powstania ropnia.

Po czym poznać obumarły ząb?Najprostszym sposobem na zauważenie tego problemu jest obserwowanie swojej jamy ustnej. Ciemne przebarwienia zębów wskazują na to, że nasz ząb jest martwy i wyróżnia się na tle reszty uzębienia. Nie zachodzą też żadne reakcje na czynniki zewnętrzne. Nie jest też odczuwalna różnica temperatur. To wszystko jednak nie zmienia faktu, że wizyta u dentysty jest koniecznością, bo być może to właśnie dzięki temu ocalimy prze martwicą kolejne zęby. W tym celu zachęcamy do tego, byś odwiedził nasze gabinety w Pruszkowie i Wołminie. Pozwól nam wyleczyć Twoje zęby!

Szybki kontakt