Ile kosztuje aparat ortodontyczny?

Poruszaliśmy już na naszej stronie temat ortodoncji i pobudek, dla których warto z niej skorzystać. Dziś poruszymy aspekty finansowe decyzji o podjęciu leczenia ortodontycznego. Ile kosztuje aparat ortodontyczny? Na to pytanie postaramy się odpowiedzieć w poniższym artykule.


Ile kosztuje aparat ortodontyczny?


ortodoncja_wołomin Aparaty ortodontyczne – czy to w Pruszkowie, Wołominie czy w stolicy to niemały wydatek. Jeśli zdecydujemy się na założenie aparatu na górne i dolne zęby nasz portfel stanie się szczuplejszy o około 3-6 tysięcy złotych. Pojedyncze łuki w aparacie stałym z zamkami metalowymi to koszt rzędu 1500-1800 złotych. W przypadku zamków porcelanowych z przodu i metalowych z tyłu, ceny wzrastają o ok. 1000 złotych. Aparat wyposażony w pełni w porcelanowe zamki kosztują natomiast około 3 tysięcy złotych. Koszty dodatkowe 

Aparat ortodontyczny jest największą inwestycją w leczeniu ortodontycznym. Nie można zapominać o kosztach związanych z regularnymi wizytami u ortodonty. Jedna taka kontrolna wizyta to przeciętny wydatek w okolicach 50-160 złotych. Zakładając, że leczenie ortodontyczne będzie trwało półtora roku, to same wizyty u ortodonty będą nas kosztowały od 900 do 1800 złotych. Koszt ten może wzrosnąć, jeśli wziąć pod uwagę dodatkowe wydatki związane z wykonaniem zdjęć rentgenowskich, nałożeniem retajnera, wyciskiem końcowym czy aparatem retencyjnym dla podtrzymania efektu. Aparat retencyjny wydłuża proces leczenia o kolejny rok lub dwa, co wiąże się ze wzrostem kosztów całkowitych leczenia, ale również utrwaleniem skorygowanego zgryzuu. 


Wszelkich zabiegów związanych z zakładaniem aparatu ortodontycznego oraz całym leczeniem ortodontycznym dokonasz w naszych gabinetach w Pruszkowie i Wołominie. Zapraszamy!

Szybki kontakt