Dziecko u dentysty

Wizyta dziecka u dentysty

Regularne wizyty u dentysty zalecane są w każdym wieku. Już od momentu, w którym pojawią się pierwsze ząbki, warto oswajać dziecko z kontrolami stomatologicznymi. Należy też stopniowo uczyć je właściwej higieny jamy ustnej i małymi krokami pozwalać mu przejmować odpowiedzialność za codzienne mycie zębów. Ważne jest, aby dziecko rozumiało, dlaczego dbanie o zęby jest ważne, jak na ich zdrowie wpływają np. słodycze i że trzeba odwiedzać dentystę, by mogły pozostać zdrowe.


Dziecięca wizyta u dentysty

Jak przygotować dziecko do wizyty w gabinecie stomatologicznym? To będzie zależało od wieku dziecka oraz od tego, czy jest to pierwsza wizyta, czy kolejna.

Oswajanie z tematem warto zacząć już dużo wcześniej poprzez tłumaczenie dziecku, kim jest dentysta, np. podczas codziennego mycia zębów. Należy wywołać jak najbardziej pozytywne skojarzenia zarówno z samą osobą stomatologa, jak i z miejscem w którym pracuje – czyli jego gabinetem. Można w tym celu posłużyć się np. animowanymi filmami, które są dostępne w internecie (powstają w celach komercyjnych lub w ramach różnorodnych kampanii informacyjnych). Warto wywołać w dziecku przyjemne uczucie oczekiwania na wizytę. Dzięki temu będzie ona miłym przeżyciem zamiast stresującym doświadczeniem.


Pruszków, Wołomin – wybierz właściwy gabinet dentystyczny dla dziecka

Po stronie rodziców leży też decyzja, do jakiego gabinetu stomatologicznego zaprowadzić dziecko. Warto postawić na taki, który będzie przystosowany do wizyt najmłodszych – np. wyposażony w kącik zabaw, w kolorowe rekwizyty itd. Nasze gabinety w Pruszkowie i Wołominie z pewnością świetnie się sprawdzą – zapraszamy!

Szybki kontakt