Domowe sposoby na wybielenie zębów

Któż z nas nie marzy o hollywodzkim uśmiechu? Pisaliśmy już na naszej stronie o sposobach wybielania zębów, w których omawialiśmy rozwiązania laserowe i nakładki żelowe. Są to z pewnością skuteczne, lecz drogie zabiegi. Stąd też dziś poradzimy jak osiągnąć śnieżnobiały efekt użyciem łatwo dostępnych środków. Najpierw jednak omówimy wpływ określonych produktów na kolor zębów.


Co ma wpływ na kolor zębów?


dentysta_pruszkowKażdy dentysta czy to w Pruszkowie czy Wołominie przyzna, że pewne nawyki nie sprzyjają utrzymaniu białych zębów. Wymienić tu należy choćby picie mocnej herbaty lub kawy albo palenie papierosów. Mają one znaczący wpływ na kolor zębów przyciemniając je o kilka tonów. Sprzyjać temu może również przyjmowanie niektórych leków albo niewłaściwe szczotkowanie zębów. Przyczyną ciemniejszej barwy może być również kamień nazębny, którego nie uda się wyeliminować samodzielnie – w tym celu udać się należy do dentysty (Pruszków zaprasza do gabinetu!). 


Naturalne sposoby na białe zęby 


Jeśli jednak nie ręczy nas problem kamienia nazębnego, można spróbować samodzielnie powalczyć o bielszy uśmiech. Jak? Natura od wieków pomaga nam w takich sytuacjach – w tym przypadku pomocne okazać się mogą truskawki, które dzięki malutkim nasionkom czyszczą osad na zębach. Wybielające właściwości ma również cytryna – tu jednak lepiej uważać, bo zbyt częste picie soków z cytryny może uszkodzić szkliwo. To, co może się okazać użyteczne w likwidowaniu przebarwień na zębach to soda (zaleca się myć nią zęby raz dziennie), a zamiast popularnych past do zębów wybierać z półek te, które zawierają naturalne składniki wybielające. Jeśli chcesz uzyskać fachową poradę dotyczącą wybielania zębów, nieoceniona w tym przypadku może okazać się pomoc dentysty. Pruszków i Wołomin to miasta, w których znajdziesz nasze profesjonalne gabinety stomatologiczne.

Szybki kontakt