Dobierz pastę do zębów do swoich potrzeb

Zapytaj dentyste o polecaną pastę do zębów

Każdy z nas używa innego szamponu do włosów czy kremu do twarzy – dobieramy je zgodnie z potrzebami naszego organizmu. Dlaczego zatem wszyscy członkowie rodziny mieliby używać tej samej pasty do zębów


Rożne pasty mają różne właściwości – warto więc dobrać te produkty indywidualnie, by jak najlepiej zadbać o swoje zdrowie. Osobom, które ogólnie nie mają problemów z zębami, zwykła pasta wystarczy do codziennej higieny. Jednak ci, którzy cierpią na nadwrażliwość zębów lub mają problem z powracającą próchnicą czy nieświeżym oddechem, powinni do wyboru pasty przywiązać większą wagę.


Jakie pasty – poza standardowymi – można dostać w sklepie lub aptece?


  1. Pasta bez fluoru – rozwiązanie dla alergików (alergia na pastę do zębów to nie mit!) oraz dla małych dzieci, w przypadku których kontakt z fluorem powinien być ograniczony.

  2. Pasta sensitive – do zębów nadwrażliwych. Ból odczuwalny przy piciu lub jedzeniu zimnych, gorących lub słodkich rzeczy można złagodzić dzięki takiej paście. Zawarte w niej związki utrudniają przewodzenie bodźców bólowych i tworzą barierę ochronną na zębach.

  3. Pasta wybielająca – dla osób walczących z przebarwieniami. Oczywiście jej użycie warto skonsultować z dentystą, bo nie zawsze jest to bezpieczne rozwiązanie. Takich past zdecydowanie powinny unikać osoby ze słabym szkliwem oraz dzieci.

  4. Pasta odświeżająca oddech – polecana osobom zmagającym się z halitozą. W składzie takiej pasty znajdują się związki pomagające w dbaniu o świeżość oddechu.


Pruszków, Wołomin – dentysta pomoże w wyborze pasty


Jeśli nie wiesz, jaką pastę najlepiej wybrać dla siebie lub dla swoich bliskich, możesz śmiało o pomoc poprosić stomatologa. Zachęcamy do odwiedzania naszych gabinetów w Pruszkowie i Wołominie po poradę oraz na wizytę kontrolną. Zadbaj właściwie o zdrowie swoich zębów, zaczynając od trafnych zakupów i odpowiedniej higieny.

Szybki kontakt