Czy warto stosować aparaty nakładkowe?

Specjalistycznych metod wyrównywania zgryzu jest wiele. Nowe modele aparatów ortodontycznych opracowywane są z myślą o potrzebach pacjentów, którzy coraz wyraźniej zaznaczają, że zależy im na jak najbardziej estetycznych i dyskretnych rozwiązaniach. Dlatego też coraz częściej polecane są aparaty nakładkowe, których konstrukcja sprawia, że są niemal niewidoczne na zębach. Co warto wiedzieć o tej metodzie leczenia w ortodoncji?


Ortodoncja: zalety aparatów nakładkowych


Aparaty nakładkowe są chętnie stosowane przez pacjentów ze względu na to, że :

  • są bardzo dyskretne – są przezroczyste, więc na zębach są niemal niewidoczne;

  • leczenie wad zgryzu z ich użyciem jest precyzyjne i szybkie;

  • nie utrudniają codziennego funkcjonowania (mówienia, żucia, higieny);

  • nie muszą być noszone przez 100% czasu – można je zdjąć, gdy pojawia się wymagająca tego sytuacja (np. ważne spotkanie biznesowe);

  • są łatwe do utrzymania w czystości.


Aparat nakładkowy na zęby

Komu polecane jest leczenie ortodontyczne z użyciem nakładek?


Metoda ta sugerowana jest osobom, które mają umiarkowaną wadę zgryzu. Tylko w przypadku takich wad jak np. stłoczenie zębów lub szpary międzyzębowe nakładki mogą przynieść pożądane efekty. Mogą też stanowić element szerszej terapii ortodontycznej, będąc po prostu jedną ze stosowanych metod.


Pruszków, Wołomin: odwiedź ortodontę i dowiedz się więcej


Więcej informacji na temat leczenia ortodontycznego w ogóle oraz leczenia nakładkami można uzyskać w naszym gabinecie dentystycznym. Zapraszamy do Pruszkowa oraz do Wołomina!

Szybki kontakt