Czy można kupić aparat ortodontyczny na raty?

Aparat ortodontyczny dla prostych zębów

Osoby, które potrzebują leczenia ortodontycznego lub rodzice dzieci, u których rozpoznano wadę zgryzu, niekiedy rezygnują z leczenia lub odkładają je na później. 


Powód jest niestety bardzo prozaiczny – pieniądze. Wydatek rzędu kilku tysięcy złotych to bardzo duże obciążenie dla budżetu domowego, na które większość rodzin nie może sobie pozwolić. 


Cała sprawa wygląda inaczej, gdy weźmie się pod uwagę możliwość rozłożenia tej kwoty na raty.


Orientacyjny koszt aparatu ortodontycznego

W zależności od rozpoznanej u pacjenta wady oraz od rodzaju wybranego aparatu, koszt leczenia będzie różny. W niektórych przypadkach wystarczy zastosowanie aparatu ruchomego. W innych sytuacjach niezbędne jest leczenie z użyciem aparatu stałego, który nakładany jest na zęby na okres od 18 do 30 miesięcy i może być zbudowany z różnych materiałów.

Cena aparatu stałego metalowego to około 1500 zł za jeden łuk. Po dodaniu kosztów dodatkowych (związanych z przygotowaniem planu leczenia) łącznie za aparat płaci się ok. 3200 zł.

Tak zwany aparat estetyczny, czyli taki, w którym zamki są porcelanowe, ceramiczne lub z innego materiału, może kosztować kilkaset złotych więcej, podobnie jak aparat samoligaturujący, przyspieszający proces leczenia. Istnieją także aparaty przezroczyste (nakładki na zęby) – leczenie z ich użyciem to koszt od 4500 zł wzwyż. Jednak gdy taką kwotę rozłoży się np. na 12, 24 czy 36 rat, koszt nie wydaje się już tak duży, a zakup takiego aparatu traktuje się jako jeden z comiesięcznych wydatków.


Wołomin, Pruszków – aparat ortodontyczny na raty

W naszych gabinetach w Pruszkowie oraz w Wołominie istnieje opcja zakupu aparatu ortodontycznego na raty. Skontaktuj się z nami, aby dowiedzieć się więcej – zapraszamy.

Szybki kontakt