Chcesz długo żyć? Zadbaj o swoje zęby!

Zdrowie całego ciała ma związek ze zdrowiem zębów

Choroby zębów nie są bezpośrednim zagrożeniem dla życia, jednak mają duży wpływ na funkcjonowanie pozostałych części organizmu. 


Mogą zatem pośrednio wpłynąć zarówno na długość życia, jak i na jego jakość – zwłaszcza w ostatnim jego stadium.


Zdrowe i mocne zęby to podstawa długowieczności
Każdy stomatolog potwierdzi fakt, że istnieje nierozerwany związek pomiędzy stanem naszej jamy ustnej a stanem zdrowia całego ciała. Próchnica może stać się przyczyną problemów związanych z układem pokarmowym, a za jego pośrednictwem także z innymi układami (nerwowym, krwionośnym, mięśniowym), gdyż pochodzące z jamy ustnej bakterie mogą przedostawać się do całego organizmu. Ponadto choroby jamy ustnej – nie tylko próchnica, ale także i paradontoza czy inne choroby przyzębia – wpływają na jakość życia ludzi. Ubytki w zębach utrudniają między innymi właściwe odżywianie się, a wszelkie niedobory żywieniowe bardzo niekorzystnie wpływają na kondycję organizmu.


Dentyści zwracają uwagę na te kwestie zwłaszcza w przypadku osób starszych i podkreślają, że dobry stan zdrowia zębów może znacznie wydłużyć ich życie, umożliwia im bowiem bardziej samodzielne funkcjonowanie, zmniejsza ryzyko powstawania uciążliwych dolegliwości i poprawia ich samopoczucie – co także nie pozostaje bez znaczenia dla ich zdrowia i kondycji.


Pruszków, Wołomin – odwiedzaj dentystę, dbaj o zęby i całe ciało


Dbajmy więc o zęby przez całe życie, bo im zdrowsze będą one, tym zdrowsi będziemy my sami i tym dłużej będziemy się cieszyć pełnią naszych możliwości. Świadomi tego, jak ważna jest higiena i leczenie zębów na każdym etapie życia, zachęcamy pacjentów w każdym wieku do odwiedzania naszych gabinetów w Pruszkowie lub w Wołominie, gdzie z pełnym zaangażowaniem zadbamy o ich zdrowie w profesjonalnej i przyjaznej atmosferze. Zapraszamy!

Szybki kontakt